brąz, 32 x 40 x 28 cm sygnowany i datowany na rancie: ‘J NOWAKOWSKI | 2007’ podstawa z granitu
Swoją ścieżkę artystyczną rozpoczął w Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, a w latach 1965-71 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach profesorów Mariana Koniecznego i Jacka Pugeta. Dyplom uzyskał z wyróżnieniem w 1971 roku i w tym też roku został asystentem prof. Stefana Borzęckiego w Pracowni Rzeźby na ASP w Krakowie, gdzie rozwijała się jego kariera akademicka, najpierw był prodziekanem, następnie dziekanem, a w końcu prorektorem. Sam tytuł profesora otrzymał w 1994 roku. Zajmuje się rzeźbą, medalierstwem, a także malarstwem. Wrocławskie Muzeum Sztuki Medalierskiej od 1976 roku gromadzi w swych zbiorach medale rzeźbiarza, budując jego autorską kolekcję.
"W pierwszym rzędzie Nowakowski uderza w ciężar, w prawo Newtona o powszechnym ciążeniu nawet. W legnickich Zakładach przemysłowych LEGMET projektuje monumentalną rzeźbę plenerową dla tamtejszego parku - dwie półkule, bądź też naukowej terminologii używając - hemisfery nieznanego globu łączące się, bądź też przeciwnie - rozrywane w ostrych promieniach kosmicznego wybuchu. Nad ziemią, w jakiejś nieokreślonej przestrzeni, gdyż cokół został zredukowany do dwu niewidocznych niemal podpór. (...) Połączenie brązu o rozmaitej, lecz zawsze pieczołowicie dobranej barwie i fakturze z marmurem świadczy o definitywnym nawrocie wiary w ponadczasową trwałość sztuki i uniwersalizmu jej przesłania". Jerzy Madeyski, Maria Zientara, Krystyna Nowakowska. Rzeźba, Jerzy Nowakowski. Rzeźba, medale, Kraków 2004, s.190-192.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
NOWAKOWSKI Jerzy
Ur. 1947r. w Przemyślu Studia: 1965-71 ASP w Krakowie u M. Koniecznego, J. Pugeta, W. Ślędzińskiej. Od 1994 r. profesor rzeźby ASP w Krakowie. Tworzy formy przestrzenne, kameralne, medale, plakiety, formy pomnikowe.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl