W twórczości Janiny Barcickiej należy wyróżnić dwie podejmowane przez nią tematyki - muzykę oraz astronomię. W drugim przypadku częstym źródłem inspiracji były zjawiska dotyczące ciał niebieskich - planet, komet, galaktyk. Zaprezentowana rzeźba "Materia" zdaje się nawiązywać zarówno do muzyki, jak i do kosmosu oraz jego elementów poprzez zawiłe kształty oraz zakończenia w postaci miękkich obłych kielichów, w centrum których znajduje się otwór do wnętrza formy. Organiczna w wyrazie forma przywołuje wachlarz skojarzeń, których źródła nie zawsze można precyzyjnie nazwać. Inna interesująca forma o kosmicznych konotacjach to "Galaktyka" znajdująca się w kolekcji Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie. Janina Barcicka studiowała na wydziale rzeźby na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1955-1961, gdzie uzyskała dyplom w pracowni profesora Franciszka Strynkiewicza. Po skończeniu studiów artystka została główną projektantką medali i monet w Mennicy Państwowej, a także kustoszem Muzeum Mennicy Państwowej. To właśnie w zdobytych tam doświadczeniach można doszukiwać się początków jej fascynacji blachą oraz stalą, które później stały się jednymi z głównych materiałów, z jakich artystka wyrabiała swoje rzeźby. Barcicka oprócz kameralnych rzeźb często wykonywała na zlecenie duże kompozycje plenerowe. W 1962 roku wzięła udział w Warszawskiej Wystawie Okręgowej i od tego momentu wystawiała swoje prace już regularnie, m.in. na Ogólnopolskiej Wystawie Rzeźby Plenerowej w Opolu (1967), gdzie zdobyła wyróżnienie za rzeźbę "Instynkty", podczas Spotkań Rzeźbiarskich w Hajnówce (1967) i Orońsku (1968), na II Festiwalu Sztuk Pięknych w galerii Zachęta, 25-leciu Rzeźby Warszawskiej (1969), Ogólnopolskiej Wystawie Rzeźby Plenerowej w Orońsku (1969). W latach 60. i 70. brała udział w wielu plenerach artystycznych w kraju i za granicą.
Janina Barcicka ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1961 roku. Dyplom uzyskała w pracowni profesora Franciszka Strynkiewicza. W latach 1961-1965 była głównym projektantem medali i monet w Mennicy Państwowej oraz kustoszem Muzeum Mennicy. Wystawiała w kraju i za granicą, jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych. Autorka rzeźb kameralnych i plenerowych w kamieniu, metalu, żelbetonie. Głównym tematem jej twórczości były kompozycje figuralne oraz o tematyce muzycznej.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1961 roku. Dyplom uzyskała w pracowni profesora Franciszka Strynkiewicza. W latach 1961-1965 była głównym projektantem medali i monet w Mennicy Państwowej oraz kustoszem Muzeum Mennicy. Wystawiała w kraju i za granicą, jej prace zanjdują sie w zbiorach prywatnych i państwowych. Autorka rzeźb kameralnych i plenerowych w kamieniu, metalu, żelbetonie. Głównym tematem jej twórczości były kompozycje figuralne oraz o tematyce muzycznej.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl