akryl, listwy/płótno, 65 x 50 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Mioduszewski 2018 | RUINY I KWIAT’ oraz pieczątka Fabryka Mebli
WYSTAWIANY: - Obrzeża i bocznice, Galeria 18a, Warszawa, 2019
Prezentowana praca Jana Mioduszewskiego pochodzi z jego najnowszego cyklu „Ruiny”. Znany, romantyczny motyw ruin jest tu opowiedziany raz jeszcze, ale wcale nie wprost, bo nie chodzi wyłącznie o ruiny architektury. Ważne jest metaforyczne ujęcie rozpadu i dekompozycji form kultury, do jakiego dochodzi na skutek niszczycielskich wojen i potęgi żywiołów. Obrazy są dziwnym połączeniem czułego, realistycznego malowania z brutalnym i ekspresyjnym gestem. Jest w nich dużo potrzaskanych elementów, brudu, który nagle przemienia się w subtelność i wyrafinowanie. Wśród ruin rosną kwiaty. Jan Mioduszewski od 2002 roku wszystkie swoje wystąpienia tytułuje: FABRYKA MEBLI. Obrazy, obiekty i fotografie produkuje FabrykaMebli. Projekt łączy malarstwo, interwencje, instalacje, działania w przestrzeni publicznej i performance (nazywane przez autora „nieruchomymi performance”). Realizacje malarskie to obrazy-meble, które powstają na podobraziach ciętych. W nieruchomych performance Jan Mioduszewski używa malowanych kostiumów. Malarz, performer, twórca instalacji. Od 2002 roku używa pseudonimu Fabryka Mebli. Studiował w PWSSP w Łodzi, 1994-96 i ASP w Warszawie, 1996-99; ukończył Wydział Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego. Zajmuje się zagadnieniem iluzji i mimesis w malarstwie, fenomenami percepcji wzrokowej, obrazowaniem przestrzeni. Tworzy m.in: obiekty malarskie wykorzystujące meble lub ich elementy. Pracuje na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, prowadzi Pracownię Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych. Wystawiał m.in. w: Kunsthalle w Monachium, 2018; Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie, 2017; Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie, 2016; Galerii Entropia we Wrocławiu, 2015; Austriackim Forum Kultury w Warszawie,2015; Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki, 2013; Museum Morsbroich w Leverkusen, 2013; BWA Galerii Sanockiej, 2011; Galerii Białej w Lublinie, 2009; CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, 2006. Prace w zbiorach: muzeum Górnośląskie w Bytomiu; Dolnośląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Wetzel Collection, Bazylea; Krinzinger Collection, Wiedeń; Hort Collection Nowy Jork oraz kolekcje prywatne w kraju i za granicą. PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
MIODUSZEWSKI Jan
Studiował w łódzkiej PWSSP, na Wydziale Edukacji Wizualnej w latach 1994-96. Następnie studiował w warszawskiej ASP, na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego i Wydziale Rysunku u profesora Stanisława Baja. Studia ukończył dyplomem z malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego, w 1999 roku. Asystent w pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych profesora Jacka Dyrzyńskiego na Wydziale Malarstwa ASP.
Od 2002 roku Jan Mioduszewski wszystkie swoje wystąpienia tytułuje FABRYKA MEBLI. Fabryka Mebli produkuje obrazy, obiekty, fotografie. Projekt łączy malarstwo, interwencje, instalacje, działania w przestrzeni publicznej i performance (nazywane przez autora nieruchomymi performance). Realizacje malarskie to obrazy-meble, które powstają na podobraziach ciętych. W nieruchomych performance Jan Mioduszewski używa malowanych kostiumów (np. Ściana, Sąsiedzi dla Sąsiadów, 2003).
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl