Obiekt wystawiony na licytację na rzecz Fundacji Sue Ryder.
Jan Kucz ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej w 1955 roku. Studiował na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, na której uzyskał dyplom w 1961 roku. Został pedagogiem macierzystej uczelni i profesorem na Wydziale Rzeźby. Reprezentował Polskę na Biennale Sztuki w Wenecji. Swoje prace pokazywał w wielu galeriach świata. Zrealizował pomniki w kilkunastu miastach w kraju, między innymi Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Częstochowie, Jana Pawła II w Kaliszu, Fryderyka Chopina we Wrocławiu. Jest Członkiem Rady Artystycznej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W swojej sztuce skupia zainteresowania interdyscyplinarne. Troska o autonomiczność oraz klarowność intencji jest jednym z głównych postulatów jego artystycznych przedsięwzięć.
KUCZ Jan
Mature uzyskał w 1955r. w Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku - Bałej. Studiowała w pracowni Franciszka Strynkiewicza w ASP w Warszawie. Na tej uczelni prowadzi pracownie rzeźby. Od 1989 jest profesorem tej uczelni. W latach 1986-90 członek ZG ZPAP. W latach 1984-86 prorektor ASP w Warszawie. W latach 1992-2020 członek rady Artystycznej Szkolnictwa Wyższego MKiS. W latach 1985-90 członek Komisji Artystycznej Archidiecezji w Warszawie. W latach 1992-2002 członek Rady Artystycznej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W latach 1964-92 członek Grupy " Rekonesans". Od 2003r. członek Centralnej Komisji ds. Tytuło Naukowych i Profesorskich. W latach 1969-2004 kilkanaście wystaw indywidualnych. Udział w wystawach zbiorowych za granicą: Haga, Madryt, Lizbona, Barcelona, Paryż, Moskwa. W latach 1970-74 - laureat dwu złotych i jednego srebrnego madalu na Warszawskich festiwalach Sztuk Pięknych. W 1982r. udział w XL Biennale Sztuki w Wenecji. Laureat kilkunastu nagród głównych na ogólnopolskich konkursach na pomniki. Realizacje portretowe i pomnikowe: pomniki Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdroju i we Wrocławiu; Gustawa Morcinka w Skoczowie, kardynała Stefana Wyszyńskiego w częstochowie; papieża Jana Pawła II w kaliszu; prezydenta Cyryla Ratajskiego w Poznaiu. Portrety: Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara - Filharmonia w Bydgoszczy; Herberta von Karajana w Hamburgu; Gustawa Holoubka dla Teatru polskiego w Warszawie; Nagrody i odznaczenia: 1983 - Złoty Krzyż Zasługi; 1992 - Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za pracę pedagogiczną i artrystyczną. 2001 - Nagroda św. Brata Alberta za pomniki kardynała Wyszyńskiego i papaieża Jana Pawła II.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl