olej/płótno, 41 x 28 cm sygnowany p.g.: 'J. ZUCKER.'
POCHODZENIE: - zakup bezpośrednio od artysty - kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone - dom aukcyjny DESA Unicum, grudzień 2008 - kolekcja prywatna, Polska LITERATURA: - Joanna Tarnawska, Jakub Zucker, Warszawa 2011, s. 61 (il.)
"Gdyby ktoś spytał Jakuba Zuckera, czemu i dla kogo maluje (wyobrażam sobie, jak uśmiecha się łagodnie, jak jego głowa przechyla się na jedną stronę, a powieki przymykają), bez wątpienia odpowiedziałby po chwili ciszy, mówiąc jakby sam do siebie: 'Nie maluję ani z poczucia obowiązku, ani też dla pieniędzy, które przynoszą mi moje płótna, ani też z miłości do sukcesu. Maluję z wdzięczności, aby podziękować Niebu za wszystkie bogactwa, które zsyła co dzień. Przede wszystkim maluję dla siebie samego, ponieważ sztuka jest najpewniejszą drogą do wolności, ucieczką od życiowych problemów, choć jest też stworzeniem problemów nowych, wcale nie mniejszych'". CLAUDE ROGER-MARX, JACQUES ZUCKER, PARYŻ 1969, s. 17
W wieku 13 lat uciekł do Palestyny. Po 1913 roku uczęszczał do Szkoły Sztuk Pięknych Bezalel w Jerozolimie. W 1925 roku zamieszkał w Paryżu, gdzie uczył się w Academie Julian i Colarossi. Od 1927 roku wystawiał swoje prace w Salonie Jesiennym i des Tuileries. Po II wojnie światowej wyjechał do Nowego Jorku. Malował sceny rodzajowe, także związane z folklorem żydowskim, pejzaże, portrety i martwe natury.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
ZUCKER Jacques (Jakub Cukier)
Urodzony w Radomiu, dzieciństwo spędził w Palestynie. Studiował w szkole artystycznej "Becalel" w Jerozolimie. Po I wojnie światowej osiadł w Paryżu, gdzie kontynuował naukę w Académie Julien i Académie Colarossi. W 1922 r. wyjechał do Nowego Jorku, który stał się - naprzemiennie z Paryżem - miejscem jego zamieszkania. Odbył szereg podróży, m.in do Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Meksyku i Izraela. Okres II wojny światowej spędził w Stanach Zjednoczonych; w 1947 r. osiedlił się w podparyskim Arcueil. Od 1928 r. brał udział w paryskich Salonach - Jesiennym i Tuileries. Wielokrotnie eksponował swe prace w Nowym Jorku. Twórczość artysty omówił C. Roger Marx w monografii wydanej w 1969 r. w Paryżu. Zakres tematyczny malarstwa Zuckera obejmował pejzaże, portrety, sceny rodzajowe i martwe natury. Na ukształtowanie się jego postawy artystycznej oddziałała sztuka M. Utrilla i Ch. Soutine'a.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl