Malarz ukraiński - uprawia malarstwo olejne, fresk, mozaikę, tworzy witraże, rzeźby i gobeliny. W latach 1983-1989 studiował architekturę wnętrz i malarstwo monumentalne w Instytucie Sztuk Użytkowych w Charkowie. W 1990 roku przyjechał do Polski i zamieszkał w Warszawie. Od momentu osiedlenia się w Polsce powstało około 4000 prac artysty. Maluje cykle obrazów olejnych inspirowanych wielkimi postaciami historycznymi i współczesnymi oraz artystami, nastrojem miejsc. Zafascynowała go też postać Stańczyka, któremu poświecił część swoich obrazów. Od 2001 tworzy także gwasze inspirowane wybitnymi dziełami literackimi - powstało ich około 700 (Mistrz i Małgorzata, Folwark zwierzęcy, Don Kichot) Miał kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą - pierwsza wystawa indywidualna w Polsce odbyła się w 1991 w gmachu Sejmu RP. Interesuje go też swoisty "orientalizm" - czerpał inspiracje ze sztuki ormiańskiej, w Polsce powstały jego dzieła o tematyce żydowskiej.
KULIK Iwan
Urodzony 29 kwietnia 1959 r. , Leszcziwka (Ukraina). W latach 1983-1989 studiował na wydziałach Architektury Wnętrz oraz Malarstwa Monumentalnego Instytutu Przemysłowo-Artystycznego w Charkowie. Zajmował się także rzeźbą, freskiem, mozaiką i witrażem. Po jego ukończeniu mieszkał i pracował w Petersburgu (Leningradzie) i Moskwie. W Moskwie w 1990 roku odbyła się jego pierwsza wystawa indywidualna – „Na Krymskim Wału”. W tym samym roku wyjechał do Polski (Warszawa, Łódź). Rok później zaprezentował swą pierwszą wystawę indywidualną w Polsce – w Salach Sejmu RP.
Dominującą część jego twórczości stanowią obrazy olejne, które łączą się w cykle tematyczne. Najważniejsze z nich to cykle inspirowane wielkimi postaciami historii i sztuki, nastrojem miejsc oraz portrety. Swoistym wkładem polskim w twórczość Iwana Kulika jest postać Stańczyka, któremu poświecił znakomitą część swoich obrazów.
Iwan Kulik jest twórcą ilustracji do książek: „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa (Muza, 2003, 2004) – seria 90 gwaszy, „Pokłon Mistrzowi złożyłem” Adama Kowalczewskiego (2003). W tym samym roku rozpoczął cykl prac stanowiących ilustracje do „Don Kichota” Cervantesa oraz „Folwarku zwierzęcego” Orwella. Dwa lata wcześniej artysta zaprojektował etykietę dla jednego z win winnicy Cormons we Włoszech – Vino Della Pace (Wino Pokoju), dzięki czemu znalazł się w towarzystwie takich nazwisk jak: Fini, Dario Fo, Nagasawa, Yoko Ono.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Zapis "* opłata droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami)
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl