olej, płótno naklejone na tekturę 21 x 26,1 cm sygn. p.d. stemplem-faksymile podpisu: H Siemiradzki na odwrocie napis ołówkiem: H Siemiradzki | Villa artysty w Rzymie
Ten niewielki obraz - wedle napisu na odwrocie - przedstawia fragment tarasu rzymskiej willi lub, jak pisano, "pałacyku" Siemiradzkiego przy via Gaeta. Nieistniejąca już dzisiaj willa, obok pokoi mieszkalnych i tzw. recepcyjnych, mieściła obszerne pracownie, miała kilka tarasów i otoczona była pięknym ogrodem.
Położony na obrazie stempel będący faksymile podpisu artysty spotykany jest także na wielu innych jego pracach - olejnych studiach i szkicach oraz rysunkach. Tak sygnowana jest, m.in. Alegoria muzyki, olejne studium do projektu kurtyny krakowskiego teatru (MNW; nr inw. MP 2049) czy szereg olejnych szkiców ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Dwie takie pieczątki, z których odbijano autograf artysty znajdują się w zbiorach pamiątek po Siemiradzkim w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Patrz katalog: Henryk Siemiradzki jakiego nie znamy. Wystawa daru otrzymanego od Rodziny Artysty. [wstęp Z. Gołubiewowa], Muzeum Narodowe w Krakowie, czerwiec-sierpień 1980, s. nlb. dział "Szkicowniki" nr kat. 27, "Szkice, adresy" (27 rysunków) oraz dział "Przedmioty osobiste" nr kat.15 (nr inw. MNK 316 689/1-2).
SIEMIERADZKI Henryk
Artysta urodził się w 1843r. w Białogrodzie k. Charkowa. Lata 1866-1870 spędził w ASP w Petersburgu, naukę kontynuował w latach 1870-1871 w Akademii monachijskiej u K. Piloty`ego. Od 1872r. mieszkał w Rzymie. Jego prace były wielokrotnie nagradzane, a sam artysta został odznaczony francuską Legią Honorową oraz włoskim orderem Corona d`Italia. Został także uhonorowany członkostwem Akademii św. Łukasza w Rzymie i Akademii paryskiej i turyńskiej. Przyjaźnił się m.in. z J. Matejką, H. Sienkiewiczem i J. I. Kraszewskim. Malował wielofigurowe, dużych rozmiarów sceny obyczajowe z życia Greków, Rzymian i pierwszych chrześcijan oraz sceny klasztorne, kompozycje dekoracyjne, alegoryczne i pejzaże. Reprezentował akademicki klasycyzm połączony z naturalizmem. Został pochowany obok największych polskich artystów na Skałce w Krakowie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Pozycja nr 81 została sprowadzona z państwa spoza Unii Europejskiej. Do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna w wys. 26 % (w tym zawarty jest podatek VAT, droit de suite i podatek graniczny).
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl