Olej, płótno; 65 x 81 cm Sygnowany p. d.: H. Siedlanowski
Artysta kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie przeniósł się do Warszawy. Siedlanowski wymieniony jest wśród artystów żyjących i tworzących (krócej lub dłużej) w Wielkiej Brytanii w XX wieku, którzy znaleźli się w Archiwum Emigracji (archiwum posiada oryginalne prace oraz większe zbiory dokumentów aktywności artystycznej jak katalogi, foldery, wycinki prasowe, fotografie, nagrania audiowizualne itd.). Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Częstochowie oraz w Muzeum Sztuki w Łodzi. Widok od strony strumienia, który niknie za zakrętem w głębi lasu, malowany jest z harmonijnym wyczuciem koloru. Piaskowe podłoże zestawione zostało z bliską w odcieniu barwnym korą pni sosen. Wzrok przyciąga rozświetlona słońcem polana ukryta między konarami. Sposób malowania wydaje się lekki, delikatny w pociągnięciach pędzla, co na grubym płótnie nadaje pewnej surowej naturalności.