olej, płótno, 80 x 120 cm sygnowany l.d.: Erwin Günter | Ddf.
Na odwrocie ramy napisy czarną farbą: Sehe Benezit: Erwin C.W. Günter "Marines" Geb. 1864 Hamburg | Exposition München und Berlin Akademie Düsseldorf ; czarną kredką: Nr 208.
Erwin C.W. Günter - niemiecki pejzażysta i marynista - studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie pod kierunkiem H.Croli. Pociągała go głównie tematyka marynistyczna; chętnie ma-lował pejzaże nadmorskie, będące plonem wielu podróży artystycznych do Holandii, Włoch, Francji, Anglii i Egiptu. Od roku 1891 uczestniczył w licznych wystawach w Berlinie, Monachium i Düssel-dorfie, gdzie osiadł na stałe w roku 1898. Wierny tradycjom düsseldorfskiej szkoły pejzażu malował nastrojowe krajobrazy, przywiązując dużą wagę do roli światła. Prace artysty znajdują się, m.in. w zbiorach muzeów w Hamburgu i Berlinie, a także Bremerhaven, Hadze oraz w wielu kolekcjach prywatnych.
GÜNTER (Günther) Erwin Carl Wilhelm
Studiował w Akademii Sztuki w Düsseldorfie. Podróżował po Europie i Afryce, gdzie czerpał tematy do swoich obrazów. Był malarzem-marynistą . Od 1893r. wystawiał swoje prace w Berlinie.