Olej, płótno; 65 x 52 cm Sygnowany p.śr.: G. Gaul | 1868
Malarz austriacki, syn malarza Franza Gaula. Jego młodszy brat Franz Xaver Gaul, był również malarzem. Pierwsze lekcje rysunku pobierał u ojca, później wstąpił do wiedeńskiej Akademii, gdzie studiował malarstwo akwarelowe u Roberta Theera oraz malarstwo historyczne u Carla Rahla. Po pięciu latach studiów w akademii Gaul wyruszył w podróż do Włoch, później na dłużej zatrzymał się w Dreźnie, gdzie studiował malarstwo weneckie. W roku 1855 został zaproszony do udziału w Wystawie Światowej w Paryżu, gdzie zaprezentował swoje obrazy tworzone pod wpływem malarstwa Rembranta i Rubensa. Odbył kilka studyjnych podróży - do Francji oraz Niderlandów. Przywiezione stamtąd szkice pejzażowe posłużyły mu do powstałych w późniejszym czasie kompozycji historycznych. Jego największa realizacja to dekoracja wnętrz Palais Todesco w Wiedniu, której zleceniodawcą był właściciel pałacu, bankier Eduardo Todesco. Malował portrety oraz sceny historyczne.
GAUL Gustav
Malarz austriacki, syn malarza Franza Gaula. Jego młodszy brat Franz Xaver Gaul, był również malarzem. Pierwsze lekcje rysunku pobierał u ojca, później wstąpił do wiedeńskiej Akademii, gdzie studiował malarstwo akwarelowe u Roberta Theera oraz malarstwo historyczne u Carla Rahla. Po pięciu latach studiów w akademii Gaul wyruszył w podróż do Włoch, później na dłużej zatrzymał się w Dreźnie, gdzie studiował malarstwo weneckie. W roku 1855 został zaproszony do udziału w Wystawie Światowej w Paryżu, gdzie zaprezentował swoje obrazy tworzone pod wpływem malarstwa Rembranta i Rubensa. Odbył kilka studyjnych podróży – do Francji oraz Niderlandów. Przywiezione stamtąd szkice pejzażowe posłużyły mu do powstałych w późniejszym czasie kompozycji historycznych. Jego największa realizacja to dekoracja wnętrz Palais Todesco w Wiedniu, której zleceniodawcą był właściciel pałacu, bankier Eduardo Todesco. Malował portrety oraz sceny historyczne.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl