Olej, płótno; 91 x 71 cm Sygnowany p.d.: GW Na odwrocie stempel: Udstillet I Kunstforeningen | Kebenhavn 1961 | Kat nr 6. Obok papierowa nalepka z napisem długopisem: Har Tichart Redaktor Carl GRUVEMAN, Malmo. Obok papierowa nalepka z napisem długopisem: Tage B. Vognsgaard 1983. Na ramie: nalepka drukowana, wypełniona czarnym atramentem: Underskrift Gustaf Wolmar. Obok nalepka papierowa z napisem długopisem: Model i sofa 1910.
Urodził się w Szwecji, lecz większość życia spędził w Danii. Naukę rozpoczął w Karlstad w roku 1895, potem od roku 1897 kontynuował ją w Londynie. Uczęszczał do szkoły Otto Lohra w Monachium (od 1899) oraz do tamtejszej akademii (1898-1901). Ponadto kształcił się w szkole Schmid-Reutte w Karlsruhe oraz w królewskiej akademii sztuk pięknych. Pobierał również prywatne lekcje u Kristiana Zahrtmanna (1902-1908), którego wpływom uległ. Wolmar należał do grupy modernistów. Często pracował razem z modernistycznymi malarzami Karlem Isaksonem i Edvardem Weie, z którymi dzielił pracownię w Kopenhadze. Malował głównie pejzaże. Jego prace olejne są często określane jako modernistyczne, z naleciałościami kubizmu. Malował również widoki natury, w których tematem jest światło. W odmienności, do malarzy modernistów swego czasu, którzy lubili kontrastowe barwy, Wolmar kładł zazwyczaj kilka kolorów, koncentrując się na niuansach ich walorów. Był jednym z bardziej nowoczesnych malarzy swego czasu, często otrzymywał różne nagrody. Nagrody, a także kontakty nawiązane podczas studiów dały mu możliwość pracy oraz nauki w wielu krajach: w Londynie (od 1897), Niemczech (1898-1901), we Włoszech (od 1901), Finlandii (od 1904), Cagnes-sur-Mer, w Paryżu oraz w północnych Włoszech (1924-1929). Jego prace pokazywane były na wielu wystawach. Obecnie oglądać je można w muzeach w Kopenhadze oraz Sztokholmie.
WOLMAR Gustaf
Urodził się w Värmland (Szweca), lecz większość życia spędził w Danii. Naukę rozpoczął w Karlstad w roku 1895, potem od roku 1897 kontynuował ją w Londynie. Uczęszczał do szkoły Otto Lohra w Monachium (od 1899) oraz do tamtejszej akademii (1898-1901). Ponadto kształcił się w szkole Schmid-Reutte w Karlsruhe oraz w królewskiej akademii sztuk pięknych. Pobierał również prywatne lekcje u Kristiana Zahrtmanna (1902-1908), którego wpływom uległ. Wolmar należał do grupy modernistów. Często pracował razem z modernistycznymi malarzami Karlem Isaksonem i Edvardem Weie, z którymi dzielił pracownię w Kopenhadze. Malował głównie pejzaże. Jego prace olejne są często określane jako modernistyczne, z naleciałościami kubizmu. Malował również widoki natury, w których tematem jest światło. W odmienności, do malarzy modernistów swego czasu, którzy lubili kontrastowe barwy, Wolmar kładł zazwyczaj kilka kolorów, koncentrując się na niuansach ich walorów. Był jednym z bardziej nowoczesnych malarzy swego czasu, często otrzymywał różne nagrody. Nagrody, a także kontakty nawiązane podczas studiów dały mu możliwość pracy oraz nauki w wielu krajach: w Londynie (od 1897), Niemczech (1898-1901), we Włoszech (od 1901), Finlandii (od 1904), Cagnes-sur-Mer, w Paryżu oraz w północnych Włoszech (1924-1929). Jego prace pokazywane były na wielu wystawach. Obecnie oglądać je można w muzeach w Kopenhadze oraz Sztokholmie.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl