Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
BIMLER Fritz-August | KOŚCIÓŁ PIOTRA I PAWŁA W MIKOŁOWIE, 1925

Fritz-August BIMLER (1890 Żory - 1966 Monachium)

KOŚCIÓŁ PIOTRA I PAWŁA W MIKOŁOWIE, 1925

Olej, płótno; 66 x 80,5 cm
Sygnowany l.d.: F. A. Bimler 1925

* droit de suite

Po ukończeniu Szkoły Malarstwa i Rysunku w Katowicach ok. 1913 r. wyjechał do Monachium, gdzie rozpoczął studia w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kształcił się w pracowni Angelo Janka oraz Carla von Marra. Po wybuchu I wojny światowej zgłosił się na ochotnika do wojska; w 1916 r. został ciężko ranny i po zwolnieniu ze służby wojskowej kontynuował studia w akademii. Po jej ukończeniu wrócił na Górny Śląsk i ok. 1920 r. zamieszkał w Królewskiej Hucie (od 1934 r. Chorzów), gdzie podjął pracę jako nauczyciel historii sztuki i rysunku w Humanistycznym Gimnazjum. W Królewskiej Hucie rozwijał warsztat artystyczny dzięki licznym zamówieniom portretowym. Po otrzymaniu tytułu profesora rozpoczął w celach studyjnych szereg podróży po Europie, szczególnie zachwycał się Italią, do której wracał wielokrotnie. Był osobowością wyróżniającą się na tle ówczesnego środowiska artystycznego Śląska. Oprócz bardzo dobrych portretów, malował z upodobaniem pejzaże wschodnie i widoki górskie. Artysta portretował wiele osób ze świata kultury i polityki m. in. Kardynała Augusta Hlonda, wojewodę Michała Grażyńskiego. W 1929 r. wszedł w skład zarządu powstałego na Śląsku Zawodowego Związku Artystów Plastyków Śląskich (ZZAPŚ). W 1958 r. wyjechał do Monachium. W 2004 r. odbyła się wystawa w Chorzowie pt. „Fritz August Bimler i inni”.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
BIMLER Fritz-August
Po ukończeniu szkoły powszechnej w Żorach oraz Szkoły Malarstwa i Rysunku w Katowicach ok. 1913 r. wyjechał do Monachium, gdzie rozpoczął studia w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kształcił się w pracowni Angelo Janka oraz Carla von Marra. Po wybuchu I wojny światowej zgłosił się na ochotnika do wojska; w 1916 r. został ciężko ranny i po zwolnieniu ze służby wojskowej kontynuował studia w akademii. Po jej ukończeniu wrócił na Górny Śląsk i ok. 1920 r. zamieszkał w Królewskiej Hucie (od 1934 r. Chorzów), gdzie podjął pracę jako nauczyciel historii sztuki i rysunku w Humanistycznym Gimnazjum. W Królewskiej Hucie rozwijał warsztat artystyczny dzięki licznym zamówieniom portretowym. Po otrzymaniu tytułu profesora rozpoczął w celach studyjnych szereg podróży po Europie, szczególnie zachwycał się Italią, do której wracał wielokrotnie. Był osobowością wyróżniającą się na tle ówczesnego środowiska artystycznego Śląska. Oprócz bardzo dobrych portretów, malował z upodobaniem pejzaże wschodnie i widoki górskie. Artysta portretował wiele osób ze świata kultury i polityki m. in. Kardynała Augusta Hlonda, wojewodę Michała Grażyńskiego. W 1929 r. wszedł w skład zarządu powstałego na Śląsku Zawodowego Związku Artystów Plastyków Śląskich (ZZAPŚ). W 1958 r. jako przesiedleniec wyjechał do Monachium. W 2004 r. odbyła się wystawa w Chorzowie pt. `Fritz August Bimler i inni`.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.

Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.

Zapis "* droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19  ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami).
Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl