PORTRET MŁODEJ KOBIETY i DWA PEJZAŻE - winieta ozdobna, ok. 1850
Ołówek, akwarela, złota farba, papier 19,2 x 29 cm Sygnowany p. d. ciemnoczerwoną akwarelą: FRANZ SCHMIDT- FATH.
Franz Schmidt był uczniem swego brata Georga Philippa oraz akademii monachijskiej. Pracował jako restaurator obrazów oraz nauczyciel w szkole rzemiosł we Frankenthal. Malował martwe natury i pejzaże. Ozdobna winieta mogła służyć jako ilustracja do zaproszenia na koncert, wentę lub wystawę. Zapewne wyobrażona młoda kobieta była portretem konkretnej osoby, znanej adresatom tego zaproszenia.
SCHMIDT Franz
Franz Schmidt był uczniem swego brata Georga Philippa oraz akademii monachijskiej. Pracował jako restaurator obrazów oraz nauczyciel w szkole rzemiosł we Frankenthal. Malował martwe natury i pejzaże.