Brąz patynowany, marmur; wys.: figurka dziewczynki - 15 cm, figurka chłopca - 15,5 cm, Sygnowane na podstawie: figurka dziewczynki: F. Iffland, 1894; figurka chłopca: F. Iffland Stan zachowania: brak rakiet
Franz Iffland, rzeźbiarz berliński, wykonywał biusty portretowe oraz sceny rodzajowe, zwłaszcza brązy o tematyce mitologicznej. Pełna wdzięku para chłopca i dziewczynki grających w tenisa. Dziewczynka ubrana w lekką sukienkę z falbankami, związaną z tyłu wstążką, wdzięcznie podtrzymując się pod bokiem, w wyciągniętej lewej ręce trzyma rakietę. Chłopiec odziany jedynie w przepaskę na biodrach odbija piłkę. Obie postacie przestawione w lekkim ruchu, pełne są elegancji. Rozwiane szaty układają się w dekoracyjne formy. Partie włosów są impresjonistycznie potraktowane. Figury zostały umieszczone na kwadratowych marmurowych bazach w kolorze szarobrązowym. Rzeźby pochodzą najpewniej z serii figurek przedstawiających pary dzieci grających w różne gry. Kompozycja pod tytułem Krykiet jest reprodukowana w książce: Harold Berman, Bronzes. Sculptors and Founders 1800-1930, Atglen PA 1994, t. I, s. 32-33, il. 181-182.
IFFLAND Franz
Był rzeźbiarzem, tworzył figury pełnopostaciowe i popiersia. Inspirowała go tematyka mitologiczna. swoje prace wystawiał w Berlinie w latach 80 i 90-tych XIX w. Jego obrazy można spotkać na europejskich akcjach dzieł sztuki.