Olej, płótno; 45 x 49 cm Sygnowany p.d.: F. Drabik
Artysta-plastyk, designer, scenograf, działacz turystyczny. Kształcił się we Lwowie: studiował malarstwo w Państwowym Instytucie Sztuk Plastycznych (w pracowni M. Rosena) oraz pracowniach Władysława Lama i Antoniego Michalaka, a także architekturę wnętrz na Politechnice Lwowskiej. Wtedy też zaangażował się w ruch turystyczny. Jako artysta-plastyk zajmował się malarstwem, metaloplastyką, scenografią, architekturą wnętrz oraz projektowaniem odzieży i tkanin. Podczas pobytu w Wałbrzychu, w latach 1946-49 był kierownikiem artystycznym w tamtejszym Teatrze Lalki i Aktora. Następnie pełnił funkcje: naczelnika wydziału w Departamencie Wzornictwa Produkcji Ministerstwa Przemysłu Lekkiego (1950-53), doradcy artystycznego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego (1953-55) oraz kierownika artystycznego Centralnej Wzorcowni Przemysłu Lniarskiego w Żyrardowie. (1955-1960).
Przy wylocie ulicy Browarnej, tuż u podnóża sandomierskiej skarpy stoi najokazalszy z sandomierskich dworków - tzw. dworek Karpińskich. Wzniesiony został na przełomie XVIII/XIX w., a przebudowany w poł. XIX w.
DRABIK Ferdynand
Artysta-plastyk, designer, scenograf, działacz turystyczny. Kształcił się we Lwowie: studiował malarstwo w Państwowym Instytucie Sztuk Plastycznych (w pracowni M. Rosena) oraz pracowniach Władysława Lama i Antoniego Michalaka, a także architekturę wnętrz na Politechnice Lwowskiej. Wtedy też zaangażował się w ruch turystyczny. Jako artysta-plastyk zajmował się malarstwem, metaloplastyką, scenografią, architekturą wnętrz oraz projektowaniem odzieży i tkanin. Podczas pobytu w Wałbrzychu, w latach 1946-49 był kierownikiem artystycznym w tamtejszym Teatrze Lalki i Aktora. Następnie pełnił funkcje: naczelnika wydziału w Departamencie Wzornictwa Produkcji Ministerstwa Przemysłu Lekkiego (1950-53), doradcy artystycznego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego (1953-55) oraz kierownika artystycznego Centralnej Wzorcowni Przemysłu Lniarskiego w Żyrardowie (1955-1960).
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl