Olej, płótno; 55,7 x 75,3 cm Sygnowany l. d.: Ferhan | F. M. Wygrzywalski senior Na odworciu owalna pieczątka: FELIKS MICHAŁ WYGRZYWALSKI oraz nalepka TOW. PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH WE LWOWIE | NR EW. 905 ROK 1936 | AUTOR Wygrzywalski Feliks Michał | TYTUŁ DZIEŁA [... ] | RODZAJ I TECHNIKA olej | CENA 550 gr oraz czterokrotnie na ramie pieczątka ISKRA & KARMAŃSKI | W KRAKOWIE
Feliks Michał Wygrzywalski, w latach 1893-98 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium oraz Academie Julian w Paryżu. W 1908 osiadł we Lwowie, skąd kilkakrotnie wyjeżdżał do Włoch, mieszkał przez dłuższy czas w Rzymie. Odbył także w 1906 r podróż do Egiptu. Naturalizm i silna ekspresja jego początkowych dzieł, w których przedstawiał pracę ludzką, bądź wydarzenia o dużym ładunku dramatycznym, ustąpiły w późniejszym okresie realistycznym pejzażom włoskim i ukraińskim, aktom i portretom oraz tematom orientalnym. Obrazy jego cechuje żywy koloryt i dbałość o oddanie efektów świetlnych. Uprawiał ponadto malarstwo ścienne, grafikę, ilustratorstwo, projektował witraże, kostiumy teatralne scenografie.
WYGRZYWALSKI Feliks Michał
Studiował w monachijskiej ASP w latach 1893 - 1898 oraz w Academie Julian w Paryżu. W 1908 roku osiadł we Lwowie. Naturalizm i silna ekspresja jego początkowych dzieł, w których przedstawiał pracę ludzką bądź wydarzenia o dużym ładunku dramatycznym, ustąpiły w późniejszym okresie realistycznym pejzażom włoskim i ukraińskim. Wygrzywalski był twórcą dekoracji lwowskiej Izby Przemysłowo - Hadlowej. Projektował również witraże, tworzył scenografię i kostiumy teatralne.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl