Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
FALK Feliks | POSTAĆ Z GŁOWĄ SĘPA, 1965

Feliks FALK (ur. 1941)

POSTAĆ Z GŁOWĄ SĘPA, 1965

tusz na papierze, 25,2 x 17,7 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "Feliks Falk 65"
Wystawiany: Feliks Falk, Galeria w Willi Struvego, 20 I-9 II 2005, nr kat. RYS./2 (reprodukcja).

Studiował w ASP w Warszawie (1959-66) u A. Kobzdeja i J. Pałki. Zajmował się rysunkiem, malarstwem, tworzył eksperymentalne spektakle audio-wizualne. Jego twórczość malarska trwała do połowy lat 70., a rysunkowa do połowy lat 80. W 1967 r. miał razem z R. Winiarskim wystawę indywidualną w Galerii Współczesnej w Warszawie, na której zaprezentował kilkadziesiąt rysunków. Uczestniczył w kilku wystawach zbiorowych: m.in. wystawie "Sztuka w zmieniającym się świecie", która towarzyszyła I Sympozjum Plastyków i Naukowców w Puławach (1966), II Międzynarodowym Triennale Rysunku we Wrocławiu (1968), Ogólnopolskiej Wystawie Młodego Malarstwa, Rzeźby i Grafiki w ramach XXI Festiwalu Sztuk Pięknych w Sopocie (1968) i wystawie "Porównania IV" w sopockim BWA (1971). Falk tworzył też słuchowiska radiowe i utwory sceniczne.
W latach 1969-74 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Od tego czasu zajmuje się reżyserią filmową i teatralną oraz scenariopisarstwem. Autor słynnego "Wodzireja". W 2005 roku wygrał festiwal filmu polskiego w Gdyni, uzyskując za "Komornika" Grand Prix i kilka innych nagród.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
FALK Feliks
Urodził się w 1941 r. w Stanisławowie. W latach 1959-1966 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach prof. Aleksandra Kobzdeja /malarstwo/ i prof. Juliana Pałki /grafika/. Pracę magisterską pisał pod kierunkiem prof. Mieczysława Porębskiego. Praca dotyczyła relacji odbiorcy i dzieła sztuki. Zajmował się rysunkiem, olejnym malarstwem sztalugowym. Tworzył eksperymentalne spektakle audio-wizualne. Twórczość malarską zarzucił w połowie lat 70-tych, rysunek i grafijkę uprawiał do połowy lat 80-tych. W trakcie studiów w ASP współpracował jako rysownik i grafik z szeregiem poczytnych tygodników /"Polityka", "Dookoła świata", "Kultura"/zamieszczając w nich prace powstałe podczs podróży po świecie. Pod koniec studiów został redaktorem graficznym miesięcznika "Magazyn Polski" i pracował tam przez 10 lat. W swej twórczości ma też ilustracje do książek. W 1967 r. miał wspólnie z Ryszardem Winiarskim wystawę indywidualną w Galerii Współczesnej w Warszawie. W latach 1966-1971 uczestniczył w wystawach zbiorowych rysynku i malarstwa. W roku 2004 na wystawie "Powinność i bunt. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie 1944-2004" zorganizowanej w warszawskiej Zachęcie z okazji 100-lecia Akademii, wystawiona była jego praca dyplomowa "Akt" /w zbiorach Muzeum ASP w Warszawie/. Na I Sympozjum Plastyków i Naukowców w Puławach w 1966 r. otrzymał wyróżnienie za kompozycję przestrzenną "Labirynt". Malarstwo i rysunek artysty ma charakter przedmiotowy, figuratywny, niekiedy bliski abstrakcji. Ekspresyjność prac uwidacznia się najbardziej w rysunkach. Tworzył także słuchowiska radiowe i utwory sceniczne. W latach 1969-1974 studiował na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Od tego czasu zajmował się filmem i teatrem. Ma w dorobku reżyserskim takie filmy jak: "Wodzirej" (1977), "Był jazz" (1981), "Bohater roku" (1986), "Samowolka" (1993), "Daleko od siebie" (1995), oraz serialu "Twarze i maski" (2000). Pisał też scenariusze filmowe. Obecnie jest kierownikiem Zaocznego Studium Scenariuszowego na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. /na podstawie noty opracowanej przez Tomasza A. Pruszaka/
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl