technika własna/płyta, 122 x 61 cm sygnowany i datowany na odwrociu: `Ewa Harabasz 2007 N.Y.` WYSTAWIANY: - "Ewa Harabasz and Krzysztof Wodiczko. Peace: The Abolition of War" Kuntsi, Vaasa, Findlandia, 1 lutego - 20 kwietnia 2014 - "Ewa Harbasz. Prasoreligia", Galeria Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn, 3 marca - 7 kwietnia 2011 - "Ewa Harabasz Ikony" Galeria le Guern, Warszawa, 14 marca - 13 kwietnia 2008 - "Ewa Harabasz. Ikony cierpienia, Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 11 stycznia - 27 stycznia 2008
W swojej twórczości Harabasz porusza często zagadnienie społecznego kontekstu sztuki i wpływu środków przekazu na obraz kreowanej przez nas rzeczywistości. Jednym z zasadniczych wątków cyklu "Ikony" był dla artystki obraz cierpienia w powszechnej świadomości ujrzany przez pryzmat oddziaływania mass mediów na wrażliwość jednostki. W "Ikonach" połączyła współczesną fotografię prasową z techniką malarstwa olejnego oraz z bizantyjską metodą malowania i złocenia ikon. Artystka zespala w swoich pracach odległe tradycje, wpisując postaci z pierwszych stron New York Times`a w religijne narracje chrześcijańskiej ikonografii, zaś fotograficzne wydruki łącząc z dawnymi technikami malarstwa na drewnie. Jak czytamy we wstępie do indywidualnej wystawy artystki w Galerii Le Guern przekaz cyklu jest przewrotny: "Harabasz nie przyjmuje kontemplacyjnego punktu widzenia, raczej sprzeciwia się wiktymizacji ofiar współczesnych kataklizmów, czy medialnym praktykom kreowania ich na mimowolnych bohaterów. Polemizuje z powszechną w mediach tendencją do łączenia cierpienia z uświęceniem."
Ewa Harabasz studiowała konserwację dzieł sztuki, pracowała jako konserwator w Polsce i we Włoszech - stąd zapewne zainteresowanie i doskonała znajomość dawnych technik malarskich, którą wykorzystuje w swojej interdyscyplinarnej twórczości. Od końca lat 80. mieszka i pracuje w USA, ukończyła tam studia artystyczne, wykłada na uniwersytetach m.in. w Nowym Jorku i Bostonie.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl