biała porcelana, wys.: 20 cm, szer. podstawy: 36 cm wytwórnia Unterweisbach, sygnatura na podstawie: `EB I AR I LACH` wycisk na spodzie podstawy: `Schwarzburger Werkstätten für Porzellankunst` poniżej: wycisk w formie lisa i litery: `AB`
Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli ekspresjonizmu w sztuce 1 połowy XX w. Studiował początkowo w Hamburgu, pó¼niej w akademii w Dre¼nie u Roberta Dieza (1891 - 95) Pó¼niej wyjechał do Paryża, gdzie przez 1 rok studiował w Academie Julian. W latach 1898 - 1902 współpracował jako rysownik z czasopismem Jugend. W 1906 roku odbył podróż do Rosji, której kultura stała się jedną z najważniejszych inspiracji artysty. Tworzył sceny rodzajowe, portrety, kompozycje symboliczne i alegoryczne. Jest także autorem dramatów i nowel.
BARLACH Ernst
Rzeźbiarz i grafik, jeden z czołowych przedstawicieli niemieckiego ekspresjonizmu. Kształcił się w Hamburgu i Dreźnie. Studia kontynuował w paryskiej Akademie Julian (1895). Ogromny wpływ na jego twórczość miała podróż do Rosji w 1909. Pod wrażeniem surowych warunków życia rosyjskiej wsi i jej mieszkańców artysta wykształcił własny, uproszczony, monumentalny styl. W 1910 osiadł na stałe w Güstrow (Meklemburgia). W 1917 w galerii Paula Cassirera miał pierwszą indywidualną wystawę. W kolejnych latach artysta wykonał cykle drzeworytów, m.in. serię ilustracji do"Fausta - Noc Walpurgii" Goethego. Pruska Akademia Sztuki uhonorowała artystę organizując w 1930 przeglądową wystawę jego rzeźb i grafik, jednakże już w latach następnych Narodowi Socjaliści usunęli jego prace z muzeów, kościołów i miejsc publicznych. Obecnie Barlach uznawany jest za jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku, w miejscowości Güstrow powstało muzeum ze stałą kolekcją jego prac.
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych. Formy zgłoszenia:
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 693 108 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl