drzeworyt z "Walpurgisnacht" Goethego, wydanie Paula Cassirera, Berlin, 1923 19,1 x 14,4 cm
Rzeźbiarz i grafik, jeden z czołowych przedstawicieli niemieckiego ekspresjonizmu. Kształcił się w Hamburgu i Dreźnie. Studia kontynuował w paryskiej Akademie Julian (1895). Ogromny wpływ na jego twórczość miała podróż do Rosji w 1909. Pod wrażeniem surowych warunków życia rosyjskiej wsi i jej mieszkańców artysta wykształcił własny, uproszczony, monumentalny styl. W 1910 osiadł na stałe w Güstrow (Meklemburgia). W 1917 w galerii Paula Cassirera miał pierwszą indywidualną wystawę. W kolejnych latach artysta wykonał cykle drzeworytów, m.in. serię ilustracji do "Fausta - Noc Walpurgii" Goethego. Pruska Akademia Sztuki uhonorowała artystę organizując w 1930 przeglądową wystawę jego rzeźb i grafik, jednakże już w latach następnych Narodowi Socjaliści usunęli jego prace z muzeów, kościołów i miejsc publicznych. Obecnie Barlach uznawany jest za jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku, w miejscowości Güstrow powstało muzeum ze stałą kolekcją jego prac.
BARLACH Ernst
Rzeźbiarz i grafik, jeden z czołowych przedstawicieli niemieckiego ekspresjonizmu. Kształcił się w Hamburgu i Dreźnie. Studia kontynuował w paryskiej Akademie Julian (1895). Ogromny wpływ na jego twórczość miała podróż do Rosji w 1909. Pod wrażeniem surowych warunków życia rosyjskiej wsi i jej mieszkańców artysta wykształcił własny, uproszczony, monumentalny styl. W 1910 osiadł na stałe w Güstrow (Meklemburgia). W 1917 w galerii Paula Cassirera miał pierwszą indywidualną wystawę. W kolejnych latach artysta wykonał cykle drzeworytów, m.in. serię ilustracji do"Fausta - Noc Walpurgii" Goethego. Pruska Akademia Sztuki uhonorowała artystę organizując w 1930 przeglądową wystawę jego rzeźb i grafik, jednakże już w latach następnych Narodowi Socjaliści usunęli jego prace z muzeów, kościołów i miejsc publicznych. Obecnie Barlach uznawany jest za jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku, w miejscowości Güstrow powstało muzeum ze stałą kolekcją jego prac.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl