Olej na desce 29,3 x 37,5 cm Sygnowany l.d. - "JS 1886"
Dołączone zdjęcie z potwierdzeniem autentyczności z 1992 r., wydane przez prof. Heinricha Fuchsa, Malarz pejzażysta, przedstawiciel szkoły wiedeńskiej. W latach 1860-69 kształcił się na Akademii Wiedeńskiej pod kierunkiem A. Zimmermanna. Następnie studiował dzieła mistrzów holenderskich XVII w. i malarzy szkoły barbizońskiej (Rousseau, Corot, Daubigny), których oryginalnych dzieł nigdy nie poznał. Młodość Schindlera wiązała się jeszcze z niemieckimi romantykami; na Mönchsberg w Salzburgu rysował cykl do wiersza Zedlitza "Waldfräulein" i namalował tam swój pierwszy obraz "Waldfräuleins Geburt". W 1874 r. odbył pierwszą podróż do Dalmacji, w 1876 do Wenecji, w 1877 do Holandii. W latach 1882-84 spędzał lato w Goisern w Salzkammergut. Od 1885 r. do końca życia mieszkał w Plankenberg w Lesie Wiedeńskim. Zimę 1887/88 spędził na Raguzie i Korfu, gdzie ujawniły się jego zdolności kolorystyczne. W swoich pracach łączył poetycko-liryczne pojmowanie natury z jej osobistą obserwacją. Obrazy artysty znajdują się w zbiorach licznych muzeów w Wiedniu, Monachium, Berlinie, Lipsku, Wrocławiu i innych. Najbogatszą kolekcję posiada córka artysty, Alma Mahler-Werfel i jego uczeń i biograf, malarz Carl Moll.