drzeworyt/papier, 15,5 x 11,5 cm (odbitka) 29 x 21 cm (arkusz) sygnowany u dołu ołówkiem: `E. Bartłomiejczyk` opisany na odwrociu: `E. Bartłomiejczyk (1885 - 1950) "Pogrzeb huculski"`
Edmund Bartłomiejczyk, po ukończeniu czterech klas szkoły powszechnej, pracował w oddziale litograficznym warszawskiej fabryki blach. Kształcił się artystycznie w Szkole Rysunkowej przy warszawskim Muzeum Rzemiosł. W latach 1906 - 1907, pod kierunkiem Jana Stanisławskiego, później Wojciecha Weissa, studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych; w roku 1910 przeniósł się do Warszawy i kontynuował edukację na tamtejszej Szkole Sztuk Pięknych. Od 1912 roku zajmował się sztuką stosowaną równocześnie pracując w biurze architektonicznym. Był wykładowcą na Politechnice Warszawskiej. W roku 1926 objął kierownictwo pierwszej w Polsce katedry grafiki użytkowej utworzonej w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. Był członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Ryt, później sam z organizował Koło Artystów Reklamowych, w którym objął funckję prezesa. W roku 1925 zdobył złoty medal na wystawie Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu, w 1929 roku na Wystawie Powszechnej w Poznaniu, również złoty medal. Zajmował się głównie tworzeniem grafiki użytkowej i artystycznej. Projektował wiele ilustacji książkowych. Ponad to zajmował się projektowaniem znaczków pocztowych, banknotów, druków reklamowych. W projektach grafiki artystycznej stosował głównie drzeworyt. Inspiracje czerpał z drzeworytów ludowych, a takze w poźniejszym okresie z drzeworytów japońskich.
BARTŁOMIEJCZYK Edmund Ludwik
Był grafikiem. W 1926r. objął pierwszą w Polsce katedrę grafiki użytkowej w SSP w Warszawie. Był współzał. i członkiem stowarzyszenia "Ryt". Zajmował się głównie grafiką użytkową (banknoty, znaczki pocztowe, okładki i ilustracje do ksiąźek, plakaty, ekslibrisy, projekty tkanin i lamp), rodzajową, religijną i pejzażową (głównie litografie i barwne drzeworyty). Miał tendencje do stylizacji pod wpływem drzeworytu ludowego i japońskiego.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna). Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny. Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl