olej/płótno dublowane, 160 x 112 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Edmund Kanoldt | Karlsruhe 1885'
na odwrociu – obraz Pejzaż leśny
STAN ZACHOWANIA: obraz do konserwacji
Kanoldt studiował malarstwo u Friedricha Prellera Starszego w Weimarze. To właśnie Preller zaszczepił mu typowe dla szkoły drezdeńskiej, a wywodzące jeszcze z czasów Caspara Davia Friedricha, zainteresowanie pejzażem. Kanoldt edukację kontynuował w Rzymie u Heinricha Drebera, który także kształcił się wcześniej w Dreźnie). Jeździł na plenery do położonego na wschód od Rzymu górskiego miasteczka Olevano Romano. W 1874 roku wrócił do Niemiec i zamieszkał w Karlsruhe. Tam żywo włączył się w życie artystyczne i dużo wystawiał. Malował głównie poetyckie pejzaże ze sztafażem. Jego obrazy często ilustrowały epizody literackie i mitologiczne. Płótna Kanoldta realizowały zazwyczaj akademicką formułę pejzażu heroicznego, co pozwoliło artyście nie tylko odnieść znaczący sukces, ale także zdecydowało o rozpowszechnianiu jego płócien w formie graficznych reprodukcji. Jego syn, Alexander Kanoldt (1881-1939), również został malarzem.
Edmund Kanoldt studiował malarstwo u Friedricha Prellera Starszego w Weimarze. To właśnie Preller zaszczepił mu typowe dla szkoły drezdeńskiej, a wywodzące jeszcze z czasów Caspara Davia Friedricha, zainteresowanie pejzażem. Kanoldt edukację kontynuował w Rzymie u Heinricha Drebera, który także kształcił się wcześniej w Dreźnie). Jeździł na plenery do położonego na wschód od Rzymu górskiego miasteczka Olevano Romano. W 1874 roku wrócił do Niemiec i zamieszkał w Karlsruhe. Tam żywo włączył się w życie artystyczne i dużo wystawiał. Malował głównie poetyckie pejzaże ze sztafażem. Jego obrazy często ilustrowały epizody literackie i mitologiczne. Płótna Kanoldta realizowały zazwyczaj akademicką formułę pejzażu heroicznego, co pozwoliło artyście nie tylko odnieść znaczący sukces, ale także zdecydowało o rozpowszechnianiu jego płócien w formie graficznych reprodukcji. Jego syn, Alexander Kanoldt (1881-1939), również został malarzem.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl