olej, tektura 52,5 x 61 cm sygn. monogramem wiązanym p.d.: CE Na odwrocie napis ołówkiem: Edmund Cieczkiewicz
Edmund Cieczkiewicz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych (1887-1898; z dwuletnią przerwą), m.in. u W. Łuszczkiewicza, F. Cynka, F. Szynalewskiego i L. Wyczółkowskiego. Do roku 1914 pracował jako urzędnik kolejowy. Na zamówienie dyrekcji kolei galicyjskich namalował wielkie pejzaże do hal dworcowych w Nowym Sączu i Tarnowie. Wybuch wojny nie pozwolił mu zrealizować podobnego zlecenia w dworcu kolejowym w Salzburgu. Po wojnie zamieszkał w Wierchomli i zajął się wyłącznie malowaniem. Tworzył przede wszystkim pejzaże z Beskidu i Podhala, a także z Polesia, Wołynia i Puszczy Białowieskiej. Pracował też jako ilustrator. Swoje prace prezentował dwukrotnie - w 1897 we Lwowie i w 1935 w Sosnowcu - były one jednak popularyzowane przez liczne wydawnictwa pocztówkowe. W roku 1959 w Nowym Sączu zorganizowano dużą, pośmiertną wystawę dzieł artysty.
CIECZKIEWICZ Edmund
Studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie w l. 1887-1895 i 1897 - 1898, m.in. u profesorów. Wyczółkowskiego i J. Malczewskiego. Zaraz po studiach zatrudnił się na Kolei i stał się legendą kolejowego urzędnika - artysty o nadzwyczajnym charakterze. Mieszkał w Bochni, później w Wierchomli, Kamionce Wielkiej, Piwnicznej i Rytrze. W czasie II wojny światowej przebywał we Lwowie. Tam portretował Żydów, zetknął się również z makabrycznymi skutkami egzekucji. Cieczkiewicz był przede wszystkim mistrzem sentymentalnych pejzaży z Polesia i z Beskidów. Prawie zawsze ożywiał je nastrojowym sztafażem lub postaciami satyrów i urokliwych nimf. Najbardziej znany jest z serii wielkich krajobrazów górskich, które namalował jeszcze przed pierwszą wojną światową. Przeznaczone były do wystroju dworców kolejowych w Tarnowie i w Nowym Sączu. Ilustrował też książki i czasopisma humorystyczne, wydawał kartki pocztowe.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl