olej/płótno, 140 x 90 cm sygnowany l.d.: `D. Woźniak - "Chłopiec" / 9 marca 2010` na odwrociu naklejka z danymi pracy
Ukończył ASP w Łodzi, Wydział Grafiki i Malarstwa. Dyplom obronił w 2008 r. w Pracowni Technik drzeworytniczych i Pracowni Rysunku prof. Andrzeja Mariana Bartczaka. Prace prezentował na wystawach indywidualnych w Szczercowie (2006), Bełchatowie - Dworek Olszewskich - (2004, 2005, 2006, 2007) oraz w Piotrkowie Trybunalskim - "Mała Galeria" - (2004). Brał udział w wystawach zbiorowych, m.in.: w 2010 r. w Krakowie w Galerii "Szał dla Plastyków".
WOŹNIAK Dominik
Urodzony w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale grafiki i malarstwa. Dyplom obronił w pracowni technik drzeworytniczych oraz pracowni rysunku prof. Andrzeja Mariana Bartczaka.
Od roku 2008 uczestniczy w projekcie promowania Młodej Sztuki w Polsce zainicjowanym przez Łódzki Dom Aukcyjny - Rynek Sztuki.
Twórczość Dominika Woźniaka oscyluje na granicy symbolicznej ekspresji, połączenia rysunkowo - malarskiego kontynentu, jakże charaktertystycznego dla wyrażania idei piękna ponadczasowego. Z uwzględnieniem wszelkich niedoskonałości jakie mogą zainstnieć, w przed, w trakcie lub po wykreowaniu danego dzieła.
Pragnienia ukazujące związki, między człowiekiem, a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości. Motywem przewodnim inicjowania Sztuki obecnego czasu, takiej, która daje możliwość oddechu, wobec chaosu dnia dzisiejszego, jak również odczuć, czy refleksji nad własnym życiem, są działania symboliczno - alegoryczne. Owe działania mają kluczowe znaczenie, ponieważ są częścią procesu patriotycznego i są wykorzystywane w projektach dotyczących odnowy czysto duchowej, każdego żyjącego organizmu. Jak wiadomo (symbol - alegoria), może być rozumiany szeroko, dlatego też powinny się pojawiać indywidualne skojarzenia. Przez co dane dzieło Sztuki, staje się dla widza impulsem, zarówno pozytywnym jak i negatywnym dla dalszego osobistego rozwoju.
Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl