Pastel, papier; 22,5 x 16,6 cm w świetle passe-partout Sygnowany p.d.: D. Twardoch Na passe-partout sygnatura i napis ołówkiem: D. Twardoch 1996 | "Blisko, bliziutko..."
Malarz. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek. Miał blisko 20 wystaw indywidualnych w Polsce, Anglii, Australii, Francji, Luksemburgu. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. Triennale w Osace w 1996 roku. Jest laureatem wielu nagród, najczęściej jest wyróżniany przez publiczność, np. w 1994 roku otrzymał nagrodę publiczności w konkursie malarskim w Vierzon, zaś w kolejnym roku znów uhonorowała go publiczność, tym razem w konkursie w Lellgen. Artysta zainspirowany twórczością Leśmiana i Gałczyńskiego zbudował swój własny poetycki świat. Posługując się najczęściej techniką pasteli portretuje jego mieszkańców, Ludzieńków, z którymi dzieli marzycielską dziecięcą wrażliwość oraz wiarę w ideały - miłość, przyjaźń i dobro.
Urodził się w 1957 r. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek. Główną jego domeną jest malarstwo pastelowe. Wypracował własny, niepowtarzalny świat artystycznych kreacji bajkowych przedstawień subtelnych ludzików-pacynek i ich przeżyć. Miał blisko 20 wystaw indywidualnych w Polsce, Anglii, Australii, Francji, Melbourne, Berlinie, Malmo czy Luksemburgu. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. Triennale w Osace w 1996 r. Laureat wielu nagród, szczególnie wyróżniany przez publiczność, m.in. w 1994 - nagroda publiczności w konkursie malarskim wVierzon, w 1995 - nagroda publiczności w konkursie w Lellgen.
W 2019 r. w odrestaurowanych wnętrzach teatru BAJ, najstarszego teatru lalek w Polsce, które zostaną przyozdobione Ludzieńkowymi muralami. Dariusz Twardoch jest również autorem ilustracji i okładek wielu pozycji książkowych, m.in. książek Mario Puzo czy pozycji dla dzieci. Wykonał ilustracje do licznych podręczników, w tym także do Elementarza wydawanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl