olej /płótno, 50 x 70 cm na odwrociu opisany: '[sygnatura] | DAMIAN DASZKIEWICZ Z CYKLU "SYMBOLE WEWNĘTRZNE" 2012 | 50 x 70'
Absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wydziału Artystycznego w Cieszynie. W 2008 r. obronił pracę magisterską pod kierunkiem dr Ryszarda Solika oraz zrealizował dyplom z Grafiki Artystycznej w pracowni prof. Józefa Knopka, a także dyplom uzupełniający z rysunku w pracowni prof. Anny Kowalczyk. W 2006 r. otrzymał nagrodę honorową Dyrektora Instytutu Sztuki w Cieszynie. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych: Pro Arte- "Artyści Miastu", Oświęcim 2005; Cafe Gallery- "Grupa Cieszyńska", Katowice 2006; Galeria Szara- "Sztuka na Uniwersytecie", Cieszyn 2009; Muzeum Plakatu w Wilanowie- "Tworzymy Bezpieczny Internet, Warszawa 2012. Tworzy w prywatnej pracowni w Oświęcimiu. Najważniejsze cykle to: "Głowy, Twarze, Maski", "Stan Wyobraźni", "Symbole Wewnętrzne", "Mechaniczny, Organiczny", "Nicość".
DASZKIEWICZ Damian
W 2008 r. ukończył studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Wydział Artystyczny w Cieszynie). Brał udział w kilku wystawach artystycznych m.in.: „Sztuka na Uniwersytecie” Galeria Szara – Cieszyn, 2009. Jego prace z cyklu: „Stan wyobraźni” znalazły się w publikacji „Człowiek nosi swoją twarz” wydanej pod redakcją prof. A. Kowalczyk - Klus i dr. R. Solika.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl