Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
NAŚLADOWCA CORNELISA POELENBURGHA, XVII w. | Giambologna, naśladowca

CORNELISA POELENBURGHA, XVII w. NAŚLADOWCA

Giambologna, naśladowca

Porwanie Sabinek, odlew XIX/XX w.
brąz, podstawa marmurowa, 108 x 33 x 40 cm
sygnowany na podstawie: `Giambologna`

Rzeźba z brązu przedstawiająca mitologiczną scenę porwania Sabinek jest pomniejszoną wersją znanej marmurowej grupy z 1583, znajdującej się w Loggii dei Lanzi we Florencji. "Porwanie Sabinek" to bodaj najsłynniejsza rzeźbiarska realizacja Giambologny - wybitnego artysty doby włoskiego manieryzmu, którego twórczość wywarła wpływ na wielu późniejszych rzeźbiarzy, wśród których wymienić należy między innymi Giovanniego Lorenza Berniniego - jednego z najbardziej znanych artystów baroku. Oryginał rzeźby mierzy ponad 4 metry, przedstawia młodzieńca " uwodziciela Talassia podtrzymującego ponad swoją głową dziewczynę - jedną z Sabinek, podczas gdy między nogami młodego mężczyzny kłębi się postać starca Sabina, z tego powodu rzeźba bywa nazywana również trzema etapami życia człowieka. Giambologna otrzymał zlecenie na figurę jako nadworny rzeźbiarz rodziny Medyceuszy. Tworząc "Porwanie Sabinek" postanowił wykorzystać technikę rzeźbiarską autorów starożytnych (wierzono, że byli oni w stanie wyrzeźbić jedną grupę w jednolitym bloku marmuru, co jak się później okazało było błędnym przekonaniem). Wyrzeźbienie tak dużej kompozycji z jednej bryły kamienia wymagało od rzeźbiarza ogromnego wysiłku. Nienaturalne skręty ciała postaci, manierystyczna figura serpentinata, tworzą skomplikowane efekty kompozycyjne. Także pomniejszona, jako niewielka rzeźba z brązu, uosabia w idealnej formie pragnienie uzyskania nieskończenie wielu punktów widzenia.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 693 108 148
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl