1901 r. Olej na płótnie 48,5 x 80 cm Sygnowany l.d. - "B. Bujko 901"
Studiował w krakowskiej ASP (1892-1902) u F. Cynka, J. Malczewskiego, A. Dauna i L. Wyczółkowskiego. W 1903 r. wyjechał do Paryża. Debiutował w 1904 r. na Salonie Jesiennym, gdzie z przerwami wystawiał do 1936 r. Wystawiał także na Salonie Niezależnych (1907-1911) oraz Salon Societe Nationale des Beaux-Arts. W 1912 i 1913 r. odbyły się w Zachęcie wystawy prac artysty. B. Bujko uprawiał malarstwo olejne, rysunek oraz akwarelę, która była jego ulubioną techniką. We wczesnej twórczości inspirował się malarstwem J. Stanisławskiego.