Wystawiana: Wystawa Rzeźby "Bogusław Gabryś XXV-lecie pracy twórczej", Pawilon Wystawowy BWA w Krakowie, czerwiec 1989 r. (katalog wystawy str. 30); Wystawa "Bogusław Gabryś Rzeźba", Galeria Dziennika Polskiego Kraków, marzec-kwiecień 1999 r. (katalog wystawy str. 13)
"STARE I NOWE to część refleksyjnej serii pod tym samym tytułem, w której destrukty odkrywane i ujawnione są podniesione do rangi symboli przemijania..." - artysta rzeźbiarz Józef Marek 1988 rok - katalog wystawy "Bogusław Gabryś XXV-lecie pracy twórczej", BWA Kraków, 1989. "... Niezwykła rzeźba pochodząca z 1984 roku, gdzie stalowe opakowanie starego, zdestruowanego upływem czasu drewnianego kloca odsłania pozornie nonszalanckim gestem kwintesencję - symbol upływającego czasu; stare w nowym opakowaniu..." - Andrzej Pollo (1971-1989) - katalog wystawy "Bogusław Gabryś XXV-lecie pracy twórczej", BWA Kraków, 1989. "To co w sztuce Bogusława Gabrysia wydaje się być najbardziej oczywiste i co narzuca się wręcz w percepcji, to prostota i oszczędność formy. Chwilę później jednak, dostrzegamy, iż nie jest ona celem "samym w sobie" lecz raczej artystyczno-intelektualną prowokacją, skłaniającą (tych naturalnie, którzy chcą i potrafią to czynić) do głębszej refleksji na temat istoty i sensu ujarzmionych wolą artysty emocji i przesłań (...) sztuka Gabrysia wprowadza nas w świat rozważań egzystencjonalnych, skłania do zadumy i refleksji nad losem człowieka" - Andrzej Pollo - katalog wystawy "Bogusław Gabryś Rzeźba" Galeria Dziennika Polskiego, Kraków 1999.
Bogusław GABRYŚ (1938-2013) Absolwent Państwowego Liceum Technik Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Studia w krakowskiej ASP w pracowni Wandy Ślędzińskiej na Wydziale Rzeźby, dyplom (1962) oraz w pracowni Zbigniewa Chudzikiewicza na Wydziale Form Przemysłowych, dyplom (1965). Asystent na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie (1964-1969). Realizator rzeźb monumentalnych i pomników m.in. rzeźby do filmu polskiego "Faraon" - 1964 (Buchara), rzeźby plenerowej w Parku Krakowskim - 1974, rzeźby plenerowej dla Nowego Sącza - 1975, współrealizator pomnika Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku 1979, płaskorzeźby "Górnicy w Bergkamen" Niemcy 1981, Brama Brandenburska I i II, Berlin 1991, 1994. Wielokrotny uczestnik i laureat wystaw (w tym czterech indywidualnych) w kraju i za granicą. Szereg jego projektów i prac znajduje się w zbiorach muzealnych (m.in. Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Centrum Rzeźby w Orońsku) oraz prywatnych (Polska, Szwajcaria, Szwecja, Francja, Niemcy).
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl