olej, płótno; 98,5 x 64,5 x 20 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Bartek Kokosiński / 2016 / olej na płótnie / 98,5 x 64,5 x 20 cm (ołówkiem).
W latach 2004-2009 studiował na wydziale malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Czterokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat nagrody kanadyjskiej Fundacji Elizabeth Greenshields. Brał udział m.in. w 6. Triennale Sztuki Młodych w Orońsku oraz w 10. Konkursie Gepperta we Wrocławiu, a w 2015 roku otrzymał wyróżnienie na 42 Biennale Malarstwa "Bielska Jesień". Wystawy indywidualne: 2017: Czad, Galeria Krynki, Krynki; Pastelowy osiedlowy, Galeria Monopol, Warszawa; Wspólnota wyobrażeń o gęstości, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot; 2016: Moment ścinający kołek, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Project Room, Warszawa; Zgrzyt, Galeria BWA, Gorzów Wielkopolski; Dysfunctional Matter, Knoll Galerie Budapest, Budapeszt, Węgry; Dysfunctional Matter, Knoll Galerie Wien, Wiedeń, Austria; 2015: Nic nie jest prawdziwe, ale wszystko możliwe, Galeria Wieża Ciśnień, Konin; Termokoloryzacja, Lubelska 30/32 U-42, Warszawa; Opary, ABC Gallery, Poznań; 2014: Crack, Knoll Galerie Budapest, Budapeszt, Węgry; Crack, Knoll Galerie Wien, Wiedeń, Austria; 2013: Perwersyjne odchody myśli (Thomas Bernhard), Galeria Promocyjna, Warszawa; Obrazy pożerające rzeczywistość (Bilder fressen Wirklichkeit), Klub Polskich Nieudaczników, Berlin, Niemcy; Gorączka, ABC Gallery, Poznań; 2012: Niekontrolowane treści, Młode Forum Sztuki, Lublin; (Nie)porządek rzeczy, Bunkier Sztuki, Kraków; 2011: Niektóre obrazy nie chcą być namalowane, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice; (no) body (no) soul (no) art, Galeria Kameralna, Słupsk; 2010: W formie, Muzeum Miejskie Sztygarka, Dąbrowa Górnicza; Na początek-koniec, Galeria Nova, Kraków; 2007: Wstyd przed powtórzeniem, Galeria Nova, Kraków. "Kokosiński to malarz, który ucieka przed czystym malarstwem, a płótno chce zmusić do objęcia rzeczywistości taką, jaka jest - z całym jej natłokiem i bałaganem. Porusza się między różnymi nurtami sztuki. To przecież nowe wcielenie martwych natur, ale i malarstwa materii. Jego twórczość ma w sobie coś z pop-artu, ale i dziedzictwa Marcela Duchampa z jego uwielbieniem dla obiektu wyrwanego z rzeczywistości i przeniesionego w świat sztuki. Kokosiński nagina (dosłownie!) płótno do potrzeb rzeczywistości. W nie zawija niepotrzebne obiekty, tworząc dziwne pakunki artystyczne. Tak powstały "Obrazy pożerające rzeczywistość". Również nowsze prace - pogniecione, pofałdowane, zniekształcone - zwracają na siebie uwagę. To sztuka skrojona na miarę naszych czasów. Śmietnisko odpadów i idei, skutek uboczny dobrobytu, stan permanentnego nasycenia obrazami i informacjami. Dobrze oddaje to też aranżacja, z tym całym bałaganem. Być może czasami jest zbyt tłoczno, ale pozostaje to w duchu twórczości bohatera wystawy. " (autor: Łukasz Gazur)
KOKOSIŃSKI Bartosz
Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2009 roku uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni Andrzeja Bednarczyka i Witolda Stelmachniewicza. Głównie zajmuje się obrazem i obrazowaniem. Poza tym montuje wideo i instalacje.
Jest trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatem nagrody Fundacji Elizabeth Greenshields z Kanady. Brał udział w 6. Triennale Sztuki Młodych w Orońsku oraz w 10. Konkursie Gepperta we Wrocławiu. „Niekontrolowane treści, Młode Forum Sztuki, Lublin (2012); „(Nie)porządek rzeczy, Bunkier Sztuki, Kraków (2012); „Niektóre obrazy nie chcą być namalowane”, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice (2011); „Na początek-koniec”, Art Agenda Nova, Kraków (2010). Brał także udział w kilkunastu wystawach zbiorowych. Był notowany na 9 miejscu w Rankingu Młodych Artystów dziennika Rzeczpospolita „Kompas młodej sztuki 2012”. Prace Bartosza Kokosińskiego znajdują się w kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl