Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
KOKOSIŃSKI Bartosz | Bez tytułu, 2011 r.

Bartosz KOKOSIŃSKI (ur. 1984)

Bez tytułu, 2011 r.

farba alkidowa, drewno/płótno, 67 x 71,5 x 17 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Bartosz Kokosiński, 2011, technika własna, 71,5 x 67 x 17 cm`

WYSTAWIANY:
- "(Nie) dotykaj! Haptyczne aspekty sztuki polskiej po 1945 roku", CSW Znaki Czasu w Toruniu, 2015
- "Pozytyw/Negatyw", XVII Międzynarodowe Targi Artystyczne Art Moscow, Central House of Artists, Moskwa, Rosja, 2013
- "Je Abstrakter die Kunst wird, desto mehr wird sie Kunst", Bestregarts Junge Kunst, Frankfurt nad Menem, Niemcy, 2012

"(...) Szukając definicji dla twoich prac, uświadomiłam sobie jedynie, że nie są ani rzeźbą, asamblażem, ani też instalacją. Ty sam określasz je jako malarskie. Ktoś kiedyś powiedział, że dla niego są to rzeźby, dla mnie dalej obrazy, bo wywodzą się z malarskiej tradycji i mocno wpisują się w kontekst obrazu. W swoich cyklach nawiązuję do klasycznych motywów malarskich, takich jak pejzaż, martwa natura, malarstwo religijne itp.
Niewiele osób wie, że to, co oglądamy dziś na wystawie jako deformacje, miało swój początek w malarstwie tradycyjnym. Kiedy zrozumiałeś, że klasyczne przedstawienie tematu ogranicza to, co naprawdę chcesz powiedzieć?
W pewnym sensie to, co robię teraz, też jest tradycyjnym malarstwem. W większości przypadków to olej na płótnie naciągniętym na drewniany blejtram. Jednak kusiły mnie związane z nim inne aspekty niż ilustracyjność. Zaczęło się jeszcze na studiach, kiedy realizowałem cykl "Choroby malarstwa". Zadawałem sobie pytanie o sens tego, co robię i postanowiłem przenieść główne choroby skórne na malarstwo, wykorzystując do tego błędy technologiczne. Nie chciałem zilustrować chorób, tylko przenieść je na proces powstawania obrazu. Wykorzystałem źle zagruntowane, sypiące się podłoża, zbyt mocno naciągnięte, powodujące krzywienie się krosna tzw. śmigło, złuszczającą się farbę itd. Później powstały "Przegięte obrazy" z wypadkami samochodowymi, następnie "Skóry" i "Obrazy pożerające rzeczywistość" oraz nieprzedstawiające prace o cielesnym charakterze. Z licznymi deformacjami, wybrzuszeniami, zmarszczkami, jakby zdeformowane od wilgoci, starości czy nadmiaru farby. Zaczął mnie bardziej interesować obraz jako proces malarski działający plamą koloru, gestem niż jego możliwości ilustracyjne (przedstawiające).
Wcześniej dużo rysowałem. Szczególnie ludzi. Interesowały mnie ich emocje, fizyczność, doświadczenia, które teraz staram się wyrażać w innej formie. Fascynacje te powracają, np. w "Obrazach pożerających rzeczywistość" używam przedmiotów mających swoją historię. Najczęściej są wyciągnięte z czyjejś rzeczywistości i innego kontekstu. Wcześniej towarzyszyły komuś innemu.(...)".
(Rozświetlamy artystów. Bartosz Kokosiński: Obrazy mogą mnie pożreć,rozmawiali Aneta Bulkowska i Marcin Denisiuk, źródło: www.rozswietlamykulture.pl)

W 2004 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Studiował na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.W 2009 uzyskał dyplom w pracowni Andrzeja Bednarczyka i Witolda Stelmachniewicza. Uczęszczał na zajęcia Grzegorza Sztwiertni oraz Konrada Kuzyszyna. Głównie zajmuje się obrazem i obrazowaniem. Wykorzystując malarstwo i kolekcje przedmiotów tworzy obrazy pożerające rzeczywistość. Poza tym montuje wideo i instalacje. Mieszka i pracuje w Warszawie. Miał kilka wystaw indywidualnych,uczestniczył w wielu ekspozycjach zbiorowych. W 2014 roku został uplasowany na pierwszej pozycji prestiżowego rankingu "Kompas Młodej Sztuki", ex aequo z Ewą Juszkiewicz.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
KOKOSIŃSKI Bartosz
Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2009 roku uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni Andrzeja Bednarczyka i Witolda Stelmachniewicza. Głównie zajmuje się obrazem i obrazowaniem. Poza tym montuje wideo i instalacje.
Jest trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatem nagrody Fundacji Elizabeth Greenshields z Kanady. Brał udział w 6. Triennale Sztuki Młodych w Orońsku oraz w 10. Konkursie Gepperta we Wrocławiu. „Niekontrolowane treści, Młode Forum Sztuki, Lublin (2012); „(Nie)porządek rzeczy, Bunkier Sztuki, Kraków (2012); „Niektóre obrazy nie chcą być namalowane”, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice (2011); „Na początek-koniec”, Art Agenda Nova, Kraków (2010). Brał także udział w kilkunastu wystawach zbiorowych. Był notowany na 9 miejscu w Rankingu Młodych Artystów dziennika Rzeczpospolita „Kompas młodej sztuki 2012”. Prace Bartosza Kokosińskiego znajdują się w kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie. 
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl