aluminium polerowane, 34 x 22 x 21 cm sygnowany na podstawie: `A.K.Ł`
Prace Anny Kamieńskiej-Łapińskiej w mistrzowski sposób operują kameralną formą nawiązującą aluzyjnie do świata przyrody.Jej twórczość obejmuje medalierstwo, małe formy rzeźbiarskie w ceramice, aluminium, brązie, żeliwie, porcelanie oraz przestrzenne realizacje plenerowe i pomnikowe. W latach 60. głównym tematem prac stał się świat przyrody oraz jego transformacja - cykle "Owadziaki", "Porosty", "Koralowce", "Drzewa". Następne lata przyniosły zainteresowanie figurą ludzką oraz scenami z życia codziennego. Artystka urodziła się w 1932 roku, do 1937 roku mieszkała na Kresach Wschodnich, następnie wraz z rodziną przeniosła się do Warszawy. W 1943 roku straciła ojca, którego rozstrzelało gestapo, po upadku powstania warszawskiego przebywała w obozie w Pruszkowie, a następnie w Częstochowie. Po wojnie zamieszkała w Łodzi, gdzie ukończyła Liceum Plastyczne oraz pracowała w wytwórni Filmów Fabularnych. Ze względu na wojenne represje do Akademii, na Wydział Rzeźby dostała się dopiero w 1952 roku. Dwa lata później wyszła zamąż za Andrzeja Łapińskiego (artystę malarza). Dyplom obroniła w 1958 roku w pracowni prof. Jerzego Jarnuszkiewicza. Jej twórczość obejmuje medalierstwo, małe formy rzeźbiarskie w ceramice, aluminium, brązie, żeliwie, porcelanie oraz przestrzenne realizacje plenerowe i pomnikowe. W latach 60. głównym tematem prac stał się świat przyrody oraz jego transformacja - cykle owadziaki, porosty, koralowce, drzewa. Następne lata przyniosły zainteresowanie figurą ludzką oraz scenami z życia codziennego.Brała udział w licznych wystawach zarówno indywidualnych, jak w zbiorowych, m.in. w warszawskiej Zachęcie, Poznaniu, Danii, Niemczech, Norwegii.Jest autorką pomnika Bolesława Prua na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (1977 r.). Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Centrum Rzeźby w Orońsku, Herning Museum w Danii.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 693 108 148
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl