Gobelin, wełna, 101 x 69 cm Naszywka spółdzielni ŁAD z opisem pracy
Studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1971. Stypendystka The Pollock - Krasner Fundation, USA (1993). Anna Buczkowska zgłębia problematykę ludzkiej egzystencji. Artystka bardzo często znajduje także inspirację w przyrodzie. Przez większość swojej twórczej kariery zajmowała się przede wszystkim tkaniną artystyczną. Od kilku lat jej zainteresowania zdominowało malarstwo, a także kolaż. Jej malarstwo cechuje szczególne wyciszenie i delikatność oraz finezyjne operowanie stłumioną gamą barw. Tkanina przenika się w twórczości Anny Buczkowskiej z malarstwem, jest przedmiotem częstego portretowania, tak jak w cyklu "Szaty", albo staje się sposobem kreacji, kiedy figury ludzkie są konturowo, jakby wyszyte na płótnie, choć to tylko zwodniczo łudzący dukt pędzla. W pracach, w których artystka odwołuje się do natury nie ma takich odniesień, byłyby zbędne, gdyż przyroda sama definiuje sposób obrazowania.
W latach 1965-1971 studiowała malarstwo i tkaninę artystyczną na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Studiowała pod kierunkiem: malarstwo - prof. Andrzej Jurkiewicz, prof. Stefan Gierowski; tkaninę artystyczną - prof. Anna Śledziewska, prof. Mieczysław Szymański, prof. Wojciech Sadley; grafikę - prof. Hanna Chrostowska; kompozycja brył i płaszczyzn - prof. Roman Owidzki.
Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1971 roku w pracowni prof. Stefana Gierowskiego i prof. Mieczysława Szymańskiego. Zajmuje się tkaniną artystyczną, kolażem, malarstwem, rysunkiem. W 1972 roku współpracowała ze Stołecznym Centrum Rehabilitacji jako kierownik pracowni plastycznych. W latach 1972-1975 była kierownikiem
artystycznym pracowni gobelinów i dywanów spółdzielni Ład. W latach 1989-1991 prowadziła jako kierownik artystyczny pracownię gobelinów spółki polsko-francuskiej Gala. Od 1993 roku do 1997 roku prowadziła
zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Kultury w Konstancinie. Jest członkiem ZPAP od 1972 roku.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Zapis "* opłata droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami)
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl