Praca inspirowana środowiskiem akustycznym północnej Finlandii. Tam nie mówi się zbędnych rzeczy, całą przestrzeń wypełnia cisza. Seria małych elementów symbolizuje to zjawisko, które raz zachwiane wprowadza resztę przestrzeni w niespodziewany ruch. Zjawisko jest delikatne, trzeba je pielęgnować, jak relacje na północy. Nawet najmniejszy szmer może spowodować wielki huk. Anna Barlik
Urodzona w 1985 roku. Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (obecnie pracuje nad doktoratem). Według artystki relację pomiędzy człowiekiem, a rzeczywistością można pisać na trzy sposoby: odkrywanie, przekraczanie oraz tworzenie przestrzeni. W pierwszym z nich artystka zwraca szczególną uwagę na interakcje powstające pomiędzy człowiekiem, a rzeczywistością, w jakiej żyje. Udowadnia, że jeden byt nie potrafi istnieć bez drugiego. Przekraczanie przestrzeni Barlik rozumie jako współpracę z istniejącą już rzeczywistością. Jako artystka potrafi ona wpływać i zmieniać zastaną już przestrzeń. Jej działania nigdy nie mają charakteru destrukcyjnego. Trzeci z określonych przez nią sposobów, czyli tworzenie przestrzeni, to budowanie jej od nowa. Barlik, stwarza rzeczywistość na swój własny, indywidualny sposób, nie jest on zależny od żadnych czynników zewnętrznych. Ostatnim etapem jej działalności jest fotografia, za pomocą której uwiecznia zaobserwowane lub zainscenizowane przez siebie działania.
Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. W. Strzemińskiego oraz Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obecnie przygotowuje pracę doktorską. Była stypendystką Universität Der Künste w Berlinie. Przebywała na kilku rezydencjach artystycznych m.in. na Islandii i w Finlandii. Swoje prace pokazywała na wystawach w Polsce i za granicą. Zajmuje się sztuką współczesną - jej prace najczęściej wynikają z dialogu między sztuką i architekturą, odkrywaniem nowych przestrzeni oraz kontekstami lokalnymi. Najczęściej zajmuję się sztuką site-specific oraz kompozycją. Twórczość Anny Barlik można podzielić na trzy podstawowe etapy: analizowanie, przekraczanie oraz tworzenie przestrzeni. Analiza jest związana z percepcją i kontekstami lokalnymi. Przekraczanie przestrzeni rozumie jako współpracę z istniejącą już rzeczywistością. Trzeci z określonych przez nią sposobów czyli tworzenie przestrzeni to budowanie jej od nowa.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl