tusz pigmentowy, papier bawełniany, ap, 30 x 24 cm, dołączony certyfikat autentyczności
ANETA GRZESZYKOWSKA (ur. 1974) autorka fotografii, obiektów, filmów. Absolwentka wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1999 roku współpracuje z Janem Smagą. Laureatka Paszportów „Polityki” w kategorii sztuki wizualne za 2013 rok. W swojej twórczości porusza tematy takie jak pamięć i zapomnienie, tożsamość, manipulacja rzeczywistością i samokreacja. Współpracuje z warszawską Galerią Raster.
GRZESZYKOWSKA Aneta
W latach 1993-1994 studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
1994-1999 Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
W 1999 dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
W 1999 laureatka konkursu "Images of Europe" organizowanego przez Fundację Kultury Europejskiej w Amsterdamie (z Janem Smagą),
od 1999 współpraca artystyczna z Janem Smagą
W 2003 stypendium Ministra Kultury (z Janem Smagą).
Mieszka w Warszawie
Głównym medium działania Anety Grzeszykowskiej jest fotografia, ale traktowana instrumentalnie jako narzędzie do realizacji zaawansowanych artystyczno-ontologicznych ćwiczeń. Artystkę interesuje rola fotografii w dokumentowaniu i kreowaniu tożsamości człowieka, zarazem, w jej projektach filmowych czy rzeźbach-lalkach, figura ludzka przybiera kukiełkowaty, marionetkowy wymiar. Jednym z głównych tematów swych prac Grzeszykowska czyni swoją własną tożsamość, z którą gra na różnych płaszczyznach: wymazując własną postać z rodzinnego zbioru fotografii ("Album", 2005) czy wcielając się w postać Cindy Shermann z jej klasycznego cyklu "Untitled Film Stills" (2006). Niektóre z projektów Grzeszykowskiej - jak cykl iluzjonistycznych portretów nieistniejących ludzi ("Untitled", 2006) - wykorzystują możliwości cyfrowej manipulacji obrazem, inne zaś korzystają z fotografii i filmu w klasyczny sposób, kładąc nacisk na performatywny wymiar działania artystki. Motywem obsesyjnie powracającym w jej pracach jest nieobecność, niewidzialność, znikanie, konfrontacja - ciała i myśli - z niebytem.
Informacje dla kupujących:
Cały dochód z Aukcji zostanie przekazany Fundacji Ocalenie, która wspiera uchodźców, imigrantów i repatriantów w budowaniu nowego życia w Polsce. W 2018 roku Fundacja pomogła ponad 2 500 ludzi. Prowadzi ona m.in. Centrum Pomocy Cudzoziemcom i program Refugees Welcome Polska, łączący uchodźców z Polakami, którzy chcą z nimi dzielić swój dom. Jego misją jest tworzenie nowej kultury powitania.
Organizatorzy: Fundacja Ocalenie, Refugees Welcome Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl