olej, płótno, 70 x 100 cm sygnowany po prawej stronie u dołu: A. | S. | A S 08 na odwrocie napis: Andrzej STRUMIŁŁO
Andrzej Strumiłło początkowo studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi. Ukończył w 1950 roku Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie gdzie kształcił się pod kierunkiem W. Strzemińskiego, E. Eibischa i A. Marczyńskiego. W okresie studiów należał do Grupy Samokształceniowej Związku Akademickiej Młodzieży Polskiej, kierowanej przez A. Wróblewskiego. Jest malarzem, grafi kiem i fotografi kiem. Strumiłło realizując idee socrealizmu wypracował własny styl, surowy i toporny. Podróże po Dalekim Wschodzie stały się inspiracją dla prac malarskich, a zwłaszcza rysunków. Szkice z podróży stały się też podstawą licznych ilustracji książkowych. Operuje często metaforą i przenośnią, jego prace posiadają własny nastrój, niekiedy są pełne grozy. Jest autorem licznych fotografi i, szczególnie z Mazowsza, eksperymentuje z różnymi technikami fotografi cznymi. Strumiłło brał udział w wielu wystawach międzynarodowych między innymi w Sao Paulo i Wenecji.
Urodził się w 1927 w Wilnie. Rozpoczął studia w 1945 w PWSSP w Łodzi, a ukończył je w 1950 na ASP w Krakowie; był uczniem W. Strzemińskiego, E. Eibischa i A. Marczyńskiego. W okresie studiów należał do Grupy Samokształceniowej Związku Akademickiej Młodzieży Polskiej, kierowanej przez A. Wróblewskiego. Jest malarzem, grafikiem i fotografikiem. Realizując idee socrealizmu wypracował własny styl, surowy i toporny. Podróże po Dalekim Wschodzie (Chiny, Wietnam, Mongolia, Indie) stały się inspiracją dla prac malarskich, a zwłaszcza rysunków i fotografii (rysunki "Dziewczyna Thai", "Budda z Kadżuraho", cykl "Tancerze"); szkice z podróży stały się też podstawą licznych ilustracji książkowych ("Ogniska z dżungli" W. Żukrowskiego, "Baśnie" H.Ch. Andersena); operuje często metaforą i przenośnią, jego prace posiadają własny nastrój, niekiedy są pełne grozy; jest autorem licznych fotografii, szczególnie z Mazowsza, eksperymentuje z różnymi technikami fotograficznymi; uczestnik wielu wystaw międzynarodowych (m.in. Sao Paulo 1969, Wenecja 1972).
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl