Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
STROKA Andrzej | MM-Face, 2012

Andrzej STROKA (ur. 1953)

MM-Face, 2012

grafika komputerowa, druk cyfrowy na papierze, 54,5 x 41,5 cm,
sygn. na odwrociu, napis: "MM - FACE" 2012, PRACA DEDYKOWANA NA AUKCJĘ CHARYTATYWNź DLA PROFESORA JANUSZEWSKIEGO

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
STROKA Andrzej

Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę użytkową, projektuje i aranżuje wystawy. Współwłaściciel Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie.

Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w Polsce, Niemczech, Danii, Francji, Włoszech, USA, Szwajcarii, Meksyku, Kanadzie, Anglii, Kuwejcie.

Od 1979 roku zorganizował i zaaranżował kilkadziesiąt wystaw sztuki polskiej w kraju i zagranicą m.in.:
- w Krakowie: Józefa Wilkonia w Pałacu Sztuki, Stnisława Rodzińskiego w BWA „Bunkier”, Stasysa Eidrigeviciusa w BWA „Bunkier”, 100-lat plakatu polskiego w BWA „Bunkier”, Zofii Wolskiej w Pałacu Sztuki w Krakowie.
- w Muzeum Miejskim Wrocławia w Ratuszu: Waldemara Świerzego, Jana Młodożeńca, Franciszka Starowieyskiego „Teatr Rysowania”.
- w BWA w Sopocie: Jana Cybisa, Stasysa Eidrigeviciusa.
- w BWA w Olsztynie m.in.: Jana Trasina, Andrzeja Mleczki, Edwarda Dwurnika, Stasysa Eidrigeviciusa, Stanisława Rodzińskiego, Jana Cybisa, Jerzego Dudy-Gracza, ze zbiorów Wojciecha Fibaka „Ecole de Paris”, Polskiego malarstwo ze zbiorów Galerii Narodowej we Lwowie, Dudy-Gracz „Chopinowi”, Tadeusza Dominika.
- Muzeum Warmii i Mazur w Reszlu: Teresy Pągowskiej, plakatów Franciszka Starowieyskiego, Stasysa Eidrigeviciusa.
- w Kazimierzu na Wisłą: towarzyszące Festiwalowi Filmowemu Jana, Stanisława i Piotra Młodożeńców, Stasysa Eidrigeviciusa.
- w BWA w Wałbrzychu: Adama Myjaka, Jana Młodożeńca, Tadeusza Dominika, Waldemara Świerzego.
- w Warszawie: w Galeriach Zapiecek, Nowy Świat, Grafiki i Plakatu, Galerii Prezydenta m.st Warszawy, Franciszka Starowieyskiego, Teresy Pągowskiej, Adama Myjaka, Henryka Tomaszewskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Józefa Wilkonia, Jana Młodożeńca, Tadeusza Dominika, Edwarda Dwurnika, Jana Tarasina, Hanny Bakuły, Gruppy, Stasysa, Rafała Olbińskiego, Jana Cybisa, Jana Lenicy, Waldemara Świerzego, Andrzej Pągowskiego, Jacka Sroki, Wystawa japońskich zabawek w Muzeum Etnograficznym, Mariana Czapli w dawnych Zakładach Norblina, Wystwa „Furmany Zaułek” w dawnych Zakładach Norblina, „Niet i konformiści” w Muzeum Narodowe w Królikarni, Wystawa chińskich grafik w Muzeum Etnograficznym, Retrospektywna wystawa Józefa Wilkonia w galerii Zachęta, Wystawy przedaukcyjne Wielkie Serce w galerii Zachęta, „Polski Plakat Filmowy” w Muzeum Plakatu w Wilanowie.
- w Niemczech: Franciszka Starowieyskiego w Willy Brandt Center w ramach Dni Polskich w Berlinie,
Stasysa Eidrigeviciusa w Willy Brandt Center w ramach Polskich Dni w Berlinie we współpracy z Instytutem Polskim w Berlinie, „Polska Szkoła Plakatu” na Międzynarodowych Targach Książki w polskim pawilonie we Frankfurcie, „Mistrzowie polskiego plakatu” w Instytucie Polskim w Dusseldorfie, Teresy Pągowskiej w Instytucie Polskim w Dusseldorfie.
- w Szwajcarii: Rafała Olbińskiego w ramach Polskich Dni w Zurichu we współpracy z Ambasadą Polską w Bernie.
- w USA: polskie malarstwo współczesne Gallery Viena w Chicago.
- w Rosjii: „Niet i konformiści” w Muzeum Rosyjskim w Sankt Petersburgu.

Od 1979 roku współpracuje z wieloma wydawnictwami. Zaprojektował m.in. albumy o sztuce: „Franciszek Starowieyski, Rok 1699” (współwydawca), „Jan Młodożeniec” (współwydawca), „Waldemar Świerzy” (współwydawca), dla Państwowego Instytutu Wydawniczego „Casa di Stasys”, dla Muzeum Narodowego w Wilanowie „Madonny w zbiorach wilanowskich”.

Informacje dla kupujących:
Aukcja charytatywna dla profesora Zygmunta Januszewskiego odbędzie się 25 lutego w Auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Pałac Czapskich-Raczyńskich, Krakowskie Przedmieście 5, wejście od frontu) o godzinie 18:30.

Druga część Aukcji charytatywnej dla prof. Zygmunta Januszewskiego - aukcja internetowa - odbywa się na stronach Artinfo.pl. Finał licytacji: 28 lutego 2013, godz. 21:00 zobacz aukcję >>

Podarowane dzieła sztuki oglądać będzie można od 20 do 24 lutego na wystawie w Salonie Akademii (Akademia Sztuk Pięknych, ul. Krakowskie Przedmieście 5, w Pałacu Czapskich-Raczyńskich, wejście od ul. Traugutta) w godzinach: środa / czwartek / piątek / sobota / poniedziałek: w godz. 14:00 - 19:00, niedziela - nieczynne.

Aukcję organizuje Towarzystwo Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod patronatem Rektora Akademii prof. Adama Myjaka i Dziekana Wydziału Grafiki prof. ndzw. Błażeja Ostoja Lniskiego.

Więcej informacji:
http://www.facebook.com/ProfesorZygmuntJanuszewski

Profesor Zygmunt Januszewski jest na Akademii postacią wybitną - jego zaangażowanie w sprawy uczelni i Pracowni Ilustracji wzbudza uznanie nie tylko w środowisku akademickim. Ogrom energii wkłada w pomoc studentom i w promowanie efektów ich pracy. Wydajemy książki autorskie i katalogi. Dzięki jego wyjątkowemu zapałowi i niezłomnej postawie udaje się w pracowni realizować interesujące projekty - również we współpracy z uczelniami i placówkami kulturalnymi na świecie. Jego studenci, wychowankowie oraz asystenci zdobywają prestiżowe nagrody w dziedzinie projektowania książki i ilustracji. Przez 10 lat pracy spod jego ręki wyszło wielu obiecujących absolwentów, którzy doskonale sobie radzą na rynku sztuki i dizajnu, których zaraził swoim entuzjazmem do pracy i młodzieńczą otwartością na nowe idee, pasją w poszukiwaniu własnej tożsamości i miejsca w sztuce. Jego otwartość na eksperyment i twórczą wymianę myśli jest dla nas bezcenna.
Dzięki niemu Pracownia Ilustracji odniosła wiele sukcesów. Obecnie kontynuujemy projekty, które Profesor zainicjował w zeszłym roku. Chcielibyśmy je wspólnie dokończyć. Z niecierpliwością czekamy - my: współpracownicy i studenci - na jego powrót do pracy.
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl