kredka, tusz/papier, 64 x 48 cm sygnowany i datowany l.d.: 'A.WAHL 1986'
Obie siostry-bliźniaczki: Alicja i Bożena Wahl urodziły się w Warszawie i w 1957 roku ukończyły Wydział Malarstwa warszawskiej ASP w pracowni E. Eibischa. W latach 70. współpracowały z tygodnikiem "Kultura" i z wydawnictwami jako rysowniczki i ilustratorki. Projektowały też scenografie do spektakli Teatru TV. Siostry uprawiają malarstwo, grafikę i rysunek. Przez wiele lat nie podpisywały swych prac, traktując je, jako wspólne dzieła. Pierwszy pokaz swojego malarstwa zorganizowały w 1979, przy okazji otwarcia własnej galerii. W centrum zainteresowania sióstr jest człowiek uwikłany w dramaty życia. Twórczość Alicji jest w swej wymowie bardziej posępna i dramatyczna. Od lat 90 w pracach Alicji pojawia się pejzaż.
WAHL Alicja
Alicja Wahl i jej siostra bliźniaczka Bożena studiowały w latach 1952-1957 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem Eugeniusza Eibischa. W latach 60. siostry wystawiały razem, pokazywały prace rysunkowe i graficzne m. in. w Galerii Krzywe Koło w Warszawie (1961), Galerii Sztuki Nowoczesnej tamże (1965, 1966), Galerie Le Ranelagh w Paryżu (1968). W latach 70. współpracowały z tygodnikiem "Kultura" i z wydawnictwami jako rysowniczki i ilustratorki. Projektowały też scenografie do spektakli Teatru TV. W 1979 wspólnie założyły Galerię Alicji i Bożeny Wahl w Warszawie, jedną z pierwszych polskich galerii prywatnych. Specjalizuje się ona w prezentowaniu artystów hołdujących szeroko pojmowanej stylistyce i poetyce surrealizmu oraz ekspresyjnej i metaforycznej figuracji - co odzwierciedla również zainteresowania artystyczne założycielek galerii. Twórczość malarska obu artystek reprezentuje podobną stylistykę i dotyczy zbliżonych sfer doznań - poczucia samotności, dramatu istnienia, tajemniczych sił przyrody. Płótna i kartony Alicji Wahl zaludniają postaci formowane nerwową, zanikającą kreską i lekkimi plamami delikatnych barw. Artystki zdaje się nie interesować przestrzeń ani pejzaż, skupia się na dramacie wewnętrznym osób. Nie unika też rozwiązań przywodzących na myśl symbolizm przełomu XIX i XX wieku.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl