Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
MICKIEWICZ Aldona | OBNAŻONA, 1990

Aldona MICKIEWICZ (ur. 1959)

OBNAŻONA, 1990

olej, płótno
120 x 145 cm
na odwr. na pł. napis i sygn.: ALDONA MICKIEWICZ | .OBNAŻONA. 1990 | 120 x 145, OL. PŁ. | AM [w kółku], obok napisu strzałka

Na płótnie pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę oraz nalepka z pieczątką Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.Na blejtramie nalepka informacyjna z wystawy w galerii: Nielson & Wuethrich w Thun (Szwajcaria).

Obraz wystawiany:
- Coż po artyście w czasie marnym?, Zachęta Warszawa 1990;
- Time and Tide, Tokio 1992;
- I barbari nel giardino, Complesso Monumentale di San Giovanni in Monte, Bolonia 1998;
- Obrazy śmierci w sztuce polskiej XIX i XX wieku, Muzeum Narodowe, Kraków 2000;
- Pamięć i uczestnictwo, Muzeum Narodowe, Gdańsk 2005.

Obraz reprodukowany w:
- Wielcy Malarze... Tadeusz Brzozowski, nr 116, s. 28, il. barwna.

"...sztuka Aldony Mickiewicz pozostaje specyficzną manifestacją kobiecej wrażliwości, której przejawem jest zmaterializowana w pieszczonych z rzadką czułością drobiazgach pamięć tego, co najbardziej ulotne: intymnych, czasami głęboko skrywanych, emocji, m.in. związanych z relacjami między kobietą i mężczyzną (Wybebeszona, 1987; Obnażona, 1990; Otchłań, także 1990)."
cyt. za: Małgorzata Kitowska-Łysiak (Instytut Historii Sztuki KUL), Aldona Mickiewicz, artykuł z portalu culture.pl, 1 VI 2015

Aldona Mickiewicz (Oświęcim 1959, mieszka w Lubniu, pow. myślenicki) - malarka; studiowała krakowskiej ASP w latach 1979-1984 w pracowni Tadeusza Brzozowskiego, następnie u Stanisława Rodzińskiego i Zbyluta Grzywacza (dyplom z wyróżnieniem w 1984). Jednocześnie w latach 1980-1984 studiowała filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Maluje i rysuje, zajmuje się też sporadycznie malarstwem monumentalnym (seria obrazów ołtarzowych w klasztorze benedyktynek w Monte San Savino we Włoszech; wspólnie z Tadeuszem Borutą, 1992-1993). W latach 80. artystka aktywnie uczestniczyła w opozycyjnym wobec oficjalnych władz ruchu kultury niezależnej, biorąc udział w licznych wystawach odbywających się pod patronatem Kościoła. W roku 1986 była na stypendium artystycznym w Rzymie. Obrazy artyski znajdują się w licznych kolekcjach muzealnych i prywatnych, m.in.: w Muzeum Narodowym w Gdańsku, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, Muzeum Współczesnej Sztuki Religijnej "Dom praczki" w Kielcach, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Augustinum Stiftung (Monachium) i w Opactwie Cystersów w Hauterive (Szwajcaria). Miała ponad 30 wystawach indywidualnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i we Włoszech; brała udział w ponad 100 wystawach zborowych. Laureatka Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego (2008) oraz I Nagrody konkursu Wydawnictwa Znak na wspomnienia o ks. J. Tischnerze (2013).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
MICKIEWICZ Aldona
Urodziła się w 1959 w Oświecimiu. W 1984 ukończyła ASP w Krakowie, gdzie studiowała pod kierunkiem S. Rodzińskiego i Z. Grzywacza. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Była działaczką ruchu kultury niezależnej. W dużej części swej twórczości, A. Mickiewicz odwołuje się do ikonografii chrześcijańskiej : "Wieża Babel" (1984), seria z motywami symbolizującymi Arkę (1990) . Na początku la 90-tych, namalował wspólnie z T. Borutą cykl obrazów ołtarzowych w byłym klasztorze benedyktynek Monte San Savino, we Włoszech.
Swoje obrazy prezentowała na 19 wystawach indywidualnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech a także na ponad 70 wystawach zbiorowych.
Posiada obrazy w kolekcjach krajowych i zagranicznych m.in. w Muzeum Okręgowym w Radomiu, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Muzeum Diecezjalnym w Opolu i w galerii portretów Opactwa Cystersów w Hauterive (Szwajcaria).
Jest autorką kilku tekstów o sztuce publikowanych w Tygodniku Powszechnym i Znaku.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl