olej/płótno dublowane, 125 x 83 cm sygnowany i datowany p.d.: 'Alb. Hertel 1889' obraz po konserwacji
W drugiej połowie XIX wieku da się w sztuce europejskiej prześledzić rosnące zainteresowanie gatunkiem martwej natury. Niewątpliwie jego ideowym patronem jest francuski krytyk Étienne Thoré piszący pod pseudonimem William Bürger. Choć znany jest dzisiaj przede wszystkim jako odkrywca malarstwa Johannesa Vermeera, Thoré zajmował się przede wszystkim popularyzacją i reinterpretacją sztuki holenderskiej; w swoich pismach starał się współczesnym wyłożyć rolę, jaką w historii sztuki odegrały "małe gatunki" uprawiane przez malarzy Republiki. Kampania Thoré była na tyle skuteczna, że w latach 80. XIX wieku tworzenie realistycznych (w holenderskim duchu) martwych natur było szeroko cenione zarówno przez krytyków, jak i kolekcjonerów. Ten fenomen wykorzystał specjalizujący się w nastrojowych pejzażach Albert Hertel. Prezentowany obraz jest na tle jego oeuvre rzadkim przykładem martwej natury, ale pokazuje, że Hertel miał wszelkie predyspozycje, by uznać go za mistrza gatunku, nie tylko w skali berlińskiego środowiska artystycznego.
studiował na Akademii Sztuk Pięknych w rozdzinnym Berlinie. W 1863 roku odbył podróż studyjną do Rzymu i pozostał tam przez prawie cztery lata. Od 1875 roku wykładał na berlińskiej Akademii. Malował głównie pejzaże. Ilustrował tragedie Sofoklesa, tworzył nieliczne obrazy o tematyce religijnej.
Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w rozdzinnym Berlinie. W 1863 roku odbył podróż studyjną do Rzymu i pozostał tam przez prawie cztery lata. Od 1875 roku wykładał na berlińskiej Akademii. Malował głównie pejzaże. Ilustrował tragedie Sofoklesa, tworzył nieliczne obrazy o tematyce religijnej.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl