W swojej twórczości Agnieszka Brzeżańska sięga po różnorodne rejestry wiedzy – od fizyki i filozofii, po marginalizowane przez nowoczesną naukę systemy poznania, takie jak alchemia, parapsychologia, ezoteryka oraz wiedzę tubylczą czy tradycje matriarchalne. Fascynują ją zagadnienia równoległych światów, łączenia doświadczeń nauk i współczesnych technologii z przeżyciami duchowymi. Brzeżańska przetwarza naturę, obrazy zwierząt, roślin, które wielokrotnie balansują na granicy form abstrakcyjnych. Inspiracją do przygotowanego przez artystkę parawanu stał się fragment Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Lacrimosa ( z łac. powódź łez, płacząca) to dzieło owiane tajemnicą, którego rękopis urywa się po 8 taktach i nawiązuje do tytułu nadawanego Matce Bożej, podkreślającego jej rolę współodkupicielki. Lacrimosa kryje w sobie także odwołanie do świata kosmicznego – tę nazwę nadano jednej z planetoid okrążających Słońce.
Agnieszka Brzeżańska jest malarką, fotografką, autorką prac wideo i performanców. Studiowała na gdańskiej i warszawskiej ASP oraz National University of Fine Arts and Music w Tokio. Solowe wystawy jej prac odbyły się m.in. w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Marlborough Contemporary w Londynie, Kunsthaus Baselland w Bazylei, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W 2018 uznana została za najlepszą artystkę Warsaw Gallery Weekend, a jej prace trafiły do kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING.
W latach 1987 - 1992 uczyła się w Liceum Plastycznym w Gdyni, w latach 92-95 studia w gdańskiej ASP. W latach 1995-97 kontynuuje studia w ASP w Warszawie, dyplom w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. W 1997 warsztaty w Centrum Sztuki Współczesnej - zamek Ujazdowski w Warszawie. W latach 1998 - 2001 stypendium rządu japońskiego i studia w Tokio na Narodowym Uniwersytecie Sztuk Pięknych i Muzyki (Geidai). Blisko 10 wystaw indywidualnych w Polsce, Japonii i Turcji, udział w wystawach zbiorowych i targach sztuki.
Informacje dla kupujących:
Aukcja charytatywna "Spragnieni Piękna" odbędzie się podczas III Balu Dobroczynnego "Spragnieni Piękna" organizowanego przez Stowarzyszenie "Przyjaciele MNW". Dochód z licytacji przekazany zostanie Muzeum Narodowemu w Warszawie.
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia licytacji.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl