Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
MILICH Adolf Abram | Czytająca w czerwonej sukni

Adolf Abram MILICH (Tyszowice k. Zamościa 1884 - Paryż 1964)

Czytająca w czerwonej sukni

olej, płótno 30 x 26
sygnowany u dołu po lewej: "a.m.", na odwrocie: "Milich"

Na tle białej ściany - kobieta, obok biały dzbanek. Czyste, wyrafinowanie studium barw.
Pochodził z ubogiej rodziny żydowskiej spod Zamościa. Młodość spędził w Łodzi, włączając się w tamtejsze środowisko artystyczne. Malował szyldy. 1901-02 w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, 1903-04 uczeń Eranza Stucka Akademii w Monachium. 1905-15 we Włoszech, 1916-20 w Szwajcarii, następnie stale we Francji. Wystawiał dużo - z artystami polskimi i na Salonach paryskich. Wiele wystaw indywidualnych - w Paryżu i w Szwajcarii. Cenił szczególnie malarstwo Chardina i Cézanne`a (krytyka podkreślała związki z nimi). Reprezentowany w wielkich muzeach Paryża i w innych krajach. Jego monografista Huisman uważa go za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli École de Paris.
Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
MILICH Adolf Abram
W latach 1901-1902 studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych a następnie w latach 1903-1904 w Akademii Monachijskiej, gdzie został wyróżniony nagrodą. W latach 1905-1915 przebywał we Włoszech i Szwajcarii. Po 1920 r. artysta osiadł na stałe we Francji. W 1922 r. został członkiem Związku Zawodowego Malarzy i Rzeźbiarzy Polskich w Paryżu. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Paryżu, Lyonie, Zurichu, Genewie, Bazylei, Lucernie, Lugano, Bernie, Haifie i Jerozolimie.
Artysta daleki był od współczesnych nurtów, szukał własnych środków wyrazu. Jego pejzaże i martwe natury wyróżniają się południową intensywnością barw. Jego malarstwo jest jednolite i pełne radości życia.
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl