Po ukończeniu w 1973 r. studiów z wyróżnieniem i medalem na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych został jej pedagogiem, uzyskując tytuł profesora w 1992 r.; w latach 1981-92 prowadził pracownię rysunku, a od roku 1993 prowadzi pracownię malarstwa. W latach 2008-2012 był rektorem ASP. Uczestniczył w ponad 200 wystawach w wielu krajach, miał ponad 60 wystaw indywidualnych, m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Nowym Jorku, Paryżu, Pradze, Essen, Norymberdze i Kijowie. W latach 1981-82 przebywał w Nowym Jorku na półrocznym stypendium Fundacji Kościuszkowskiej. Laureat wielu nagród w konkursach malarstwa, rysunku, grafiki i plakatu. W 1993 r. otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne; w 2012 r. nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; w 2015 r. Nagrodę Miasta Krakowa oraz Nagrodę Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi”; Krzyż Kawalerski Orderu Polonia Restituta 2013; Złoty Medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Atris” 2018. W 2017 r. opublikował tom wspomnień pt. „Moja Akademia”. Prace w zbiorach: Muzea Narodowe w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Kielcach; Muzea Okręgowe w Toruniu i Tarnowie; Muzeum Historyczne Miasta Krakowa; Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego; Muzeum ASP w Krakowie; Urząd Miasta Krakowa; Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy; Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie; Muzeum Lubelskie w Lublinie; Muzeum Częstochowskie w Częstochowie; Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży; Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega; Muzeum Miasta Jaworzna; Muzeum Plakatu w Wilanowie; Centrum Sztuki „Studio” im. S. I. Witkiewicza w Warszawie; kolekcja Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy; kolekcja Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie; Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu; galerie BWA w Poznaniu; Sieradzu i Białymstoku; The New York Public Library, Polish Institute of Arts & Sciences – Nowy Jork; muzeum Modriaanhuis w Amersfoort w Holandii, Muzeum Fundacion Antonio Perez w Hiszpanii oraz kolekcje prywatne w kraju i za granicą.
Studiował w latach 1967-1973 na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie u Wacława Taranczewskiego. Po obronie dyplomu i zakończeniu studiów w 1973 roku rozpoczął pracę pedagogiczną na macierzystej uczelni uzyskując w 1992 tytuł profesora. Obecnie prowadzi pracownię malarstwa, od 1996 do 2002 roku pełnił funkcję dziekana Wydziału Malarstwa, a w latach 2008-2012 był rektorem ASP.
Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę projektową. Jest autor cyklów malarskich: Matnia (od 1972), Zjawisko (od 1974), Miasto nieznane (od 1979), Autoportret (od 1979), Obecność (od 1984), Felek i ja (od 2003).
Uczestniczył w około 200 wystawach w Polsce i wielu krajach świata. Miał ponad 50 wystaw indywidualnych, m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Berlinie, Nowym Jorku, Pradze, Paryżu, Norymberdze i Kijowie. Uzyskał ponad 20 nagród w konkursach malarstwa, rysunku i plakatu: w 1991 roku nagrodę Ministra Kultury i Sztuki RP za wybitne osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne, a w roku 2012 nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wkład w rozwój wyższego szkolnictwa artystycznego.
W latach 1981-1982 przebywał w USA na półrocznym stypendium Fundacji Kościuszkowskiej, uzyskując tam stypendium Fundacji Ford & Rockefeller.
Prace artysty zmajdują się w zbiorach: Muzeów Narodowych w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Kielcach; Muzeów Okręgowych w Tarnowie i Toruniu, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Muzeum ASP w Krakowie; Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego; Muzeum Chełmskiem w Chełmie; Muzeum im. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy; Muzeum Miasta Jaworzna; Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży; Muzeum Plakatu w Wilanowie; kolekcji Centrum Sztuki „Studio” im. S. I. Witkiewicza w Warszawie; kolekcji Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy; Mazowieckiem Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu; Banku Przemysłowo-Handlowego w Krakowie; galerii BWA w Poznaniu, Sieradzu i Białymstoku; Fundacji Malarstwa Polskiego w Lesku; The New York Public Library, Polish Institute of Arts &Sciences, The Kosciuszko Foundation w Nowym Jorku; muzeum Mondriaanhuis w Amersfoort w Holandii; muzeum Fundación Antonio Pérez w Cuenca w Hiszpanii oraz wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl