Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
BUNSCH Adam | Dziewczynka karmiąca indyki

Adam BUNSCH (1896 Kraków -1969 Kraków)

Dziewczynka karmiąca indyki

olej, płótno, 76 x 51 cm
sygn. p.d.: A. Bunsch

Malarz i grafik, uczeń akademii wiedeńskiej i krakowskiej ASP w pracowni Mehoffera (1917-1921), student filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podróżował do Włoch, Wiednia i Paryża. Lata międzywojenne spędził w Bielsku, utrzymując stały kontakt z życiem artystycznym Krakowa i Lwowa. Brał udział w kampanii wrześniowej, podczas wojny walczył w szeregach wojska polskiego we Francji i Anglii. Po powrocie do kraju osiadł w Krakowie. Jego malarstwo nawiązuje do młodopolskich tradycji, poza licznymi portretami i scenami rodzajowymi malował kompozycje religijne, motywy wojenne, sceny symboliczne. Jest autorem projektu zespołu witraży w katowickim kościele Mariackim. Z dużym powodzeniem zajmował się drzeworytem, tematycznie i stylistycznie inspirowanym sztuką japońską.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
BUNSCH Adam

Urodził się w 1896 r w Krakowie, zmarł w 1969 r tamże. Studia w Wiedniu i w krakowskiej ASP pod kierunkiem J. Mehoffera. W okresie międzywojennym malował obrazy poświęcone pamięci tragedii I wojny światowej. W jego twórczości dominowała tematyka religijna. Zajmował się też realistycznym malarstwem portretowym nawiązującym czasami do malarstwa prerafaelitów. Po wojnie związany z ugrupowaniem Zachęty. Tworzył pejzaże, liczne prace poświęcił przedstawieniu barwnych ogrodów. Uprawiał także akwarelę, pastel i barwny drzeworyt. Tworzył scenografię, pisał dramaty, zajmował się krytyką sztuki.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl