Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Wiesław Mariusz Zieliński
(ur. 1935)
Członek ZPAF od 1966 r. Studiował na Wydziale Geologii UW. Fotografią, jako dziedziną sztuki, zajmuje się od roku 1960. Był członkiem grupy fotograficznej STODOŁA-60, uczestnicząc we wspólnych artystycznych wystawach w kraju i za granicą, wielo - krotnie otrzymując nagrody, medale i wyróżnienia. Od 1991 roku jest członkiem międzynarodowej grupy fotograficznej CIRCLE-24. W ramach działalności artystycznej grupy, brał udział w wielu wystawach, m.in. w Anglii, Holandii, Danii, Japonii.Wiesław Mariusz Zieliński został zaproszony i brał udział w wystawie pt. 12 czołowych fotografów świata, która odbyła się w Belgii. Jest autorem albumu fotograficznego Pozostał tylko popiół o obozie Auschwitz-Birkenau oraz współautorem zdjęć do albumu Auschwitz w rzeżbie. Poza tym wiele jego zdjęć publikowanych było w albumach, m.in. Wenus Polska, Akt, Antologia Fotografii Polskiej, Mistrzowie Polskiego Pejzażu, Nasza Pamięć, Dwory i Dwor - ki, Niezwykłe Miejsca w Polsce i wielkiej ilości wydawnictw krajo - wych i zagranicznych. W jego twórczości znaczącą rolę stanowi fotografia aktu. Pierwsza monotematyczna wystawa pokazująca ten temat nosiła tytuł Intymne Pejzaże i odbyła się w 1972 r. Miała niezwykłą na owe czasy scenografię, zróżnicowane i niebanalne oświetlenie oraz starannie dobraną muzykę - przez cały czas ekspozycji w Galerii ZPAF w Warszawie. Wiesław M. Zieliński, jest również prekursorem powrotu i renesansu w Europie starej, XIX-wiecznej szlachetnej techniki historycznej, zwanej gumą dwuchromianową. Jego prace znajdują się w zbiorach Królewskiej Biblioteki w Kopenhadze, Muzeum Śląskim we Wrocławiu i w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Brał udział w ponad 200 wystawach zbiorowych oraz 24 indywidualnych. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i meda - lem Zasłużony Dla Kultury Polskiej.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl