Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Tomasz Oszczepalski
(ur. 1978 r.)
Autor o sobie:
"Nazywam się Tomasz Oszczepalski, rocznik ’78.
Swoją przygodę z fotografią zaczynałem w „kraju wuja Sama”, a dokładnie w górskim stanie New Hampshire. Moim przewodnikiem był ceniony i doświadczony fotografik przyrody, który pokazał mi m. in. jak trzymać aparat i jak można nim zarabiać na życie. Przede wszystkim nauczył mnie doceniać piękno natury, dlatego fotografia przyrody, jak i pejzaży miejskich, nawet tych betonowych, jest mi bardzo bliska.
Początki mojej fotografii zbiegły się z rozwojem cyfrowej ery obrazu. Mój warsztat wypełniły aparaty, kamery, skanery, Photoshop, czyli jednym słowem Digital Polaroid. Aparat cyfrowy był mi najbliższy, a tradycyjna ciemnia została zastąpiona komputerem „napakowanym” oprogramowaniem.
Świadom niepełnej wiedzy z historii fotografii zacząłem ją uzupełniać w warszawskim oddziale ZPAF. Studium fotografii ukończyłem w 2008 r. Tam dowiedziałem się m.in. jak zbudować camera obscura i bardzo polubiłem malarskość fotografii otworkowych, efekty których dzięki wysokiej technologii nigdy się nie uzyska. Od tego czasu eksperymentuję z tą techniką fotografii, oczywiście nie zaniedbując innych. Jednym z moich ulubionych aparatów stała się puszka z dwoma lub trzema otworkami, z umieszczonym w niej papierem fotograficznym. Cały czas również próbuję dodać trochę niewidzialnego koloru do zwyczajnych produktów, tak by konsument czuł perfumy zanim ich użyje, a biel zamawiającego była bielsza niż u konkurencji.
Wspólnie z kolegami ze studium uczestniczyłem w wystawach zbiorowych m.in.
-„Panta rhei” , czy „Miasto i za Miastem” ( Stara Galeria ZPAF);
Wygrałem kilka konkursów fotograficznych, w tym organizowany przez portal Polska.pl pt.: „Pejzaże Polski”. Obecnie przygotowuję wystawę indywidualną – „morskie opowieści” w technice otworkowej, która będzie miała miejsce pod koniec lutego na Śląsku."

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl