Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Michał Chudzicki
(ur. 1983, Kraśnik)

Urodzony w Kraśniku, absolwent państwowego Liceum sztuk Plastycznych im. Bernardo Morando w Zamościu. W latach 2006-2011 studiował na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uzyskał dyplom w pracowni Prof. Leszka Misiaka. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem oraz kolażem, a także instalacją, filmem i fotografią. W jego twórczości można odnaleźć wiele odniesień oraz wyraźnych inspiracji sztuką wielkich mistrzów renesansu, dadaizmu i surrealizmu awangardy XX wieku. Jest współzałożycielem kolektywu Roboczogodzina, z którym w 2011 roku stworzył projekt w ramach Grolsh Art Boom Festival. Od 2011 roku kreował postać Bruno Larka (1901-1936), fikcyjnego artysty, tworząc na rzecz tej kreacji fikcyjne prace. Posłużył się fikcją jako narzędziem, aby poddać w wątpliwość historię sztuki, jak również przeprowadzić swoisty eksperyment badając czy jako widzowie potrzebujemy dzieł sztuki, czy jedynie twórców sztuki z ich znanymi nazwiskami.
Pierwsza indywidualna wystawa Chudzickiego miała miejsce w 2010 roku, i nosiła tytuł Okno (Art Agenda Nova, Kraków 2010). Jego kolejne wystawy indywidualne odbywały się regularnie co roku w takich miastach jak Kraków (Bunkier sztuki - Opowieść o tych i o tamtych 2013), Warszawa (Galeria (-1) Centrum Olimpijskie PKOI - Trudno to wyjaśnić, 2011. CSW Zamek Ujazdowski - Katalog dzieł nieistniejących, 2013), Lublinie (Galeria Biała - Bruno Larek Podróż, eksperyment i zabawa, 2012) oraz Dusseldorfie (Instytut Polski - Bruno Larek Den es nicht gab, 2012). Wielokrotnie artysta brał również udział w wystawach grupowych. Dwukrotnie wraz z kolektywem Roboczogodzina ( Poznanie przyrody nie jest przyrodą, Park Jordana, Kraków 2012, Grolsch Art Boom Festival, Kraków 2012). Wystawiał swoje prace na wystawach zbiorowych: Tribute to Fangor ( projekt ArtBazaar, BWA Warszawa, 2011), In Dunkeln Waldern w 2011 roku w Salzburgu, w No Budget Show 4 w krakowskim MOCAKu oraz w wystawie Pamięć. Rejestry i terytoria w MCK w Krakowie.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl