Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Jerzy Wierzbicki
(ur. 1975r.)
Absolwent Archeologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował jako fotograf na wykopaliskach archeologicznych na Bliskim Wschodzie. W 2003 pracował w Iraku jako fotograf misji „Babilon Archeological Project” mającej na celu ochronę starożytnego Babilonu w ogarniętym wojną kraju.

Wierzbicki jest autorem kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz laureatem kilku nagród na konkursach fotografii artystycznej i prasowej, m.in. drugie miejsce w kategorii życie codzienne na Humanity Photo Award (Chiny 2004), Polska Fotografia Prasowa (2003), Newsreportaż magazynu Newsweek Polska (2002).

Fotografią zainteresował się w szkole średniej. Od 1995 roku konsekwentnie realizował dokumentalny projekt o zmianach zachodzących w rodzinnym mieście Gdańsku. Projekt wystawiany m.in w Galeri PF w Poznaniu, Galerii Imago Fotokunst w Berlinie oraz Side Gallery w Newcastle. W 2005 roku nakładem wydawnictwa FineGrain w Kielcach ukazał się pierwszy album autorski pt. „Gdańsk Suburbia” bedący podsumowaniem dziewięcioletniej pracy nad zmianami w portowym Gdańsku.

Od 2001 r. fotografował również Górny Śląsk. Dokumentując, podobnie jak w przypadku Gdańska, społeczne i ekonomiczne zmiany jakie zaszły w post-industrialnym Śląsku, po upadku wielkich okręgów przemysłowych. Projekt zakończony w 2005 roku i wystawiony m.in w Galerii Pusta w Katowicach i na Biennale Fotografii w Poznaniu w 2009 roku.

W tym samym czasie kontynuował duży projekt o krajach Bliskiego Wschodu, które odwiedza regularnie od 1998 roku.

Od 2007 roku mieszka i pracuje jako fotograf w Sułtanacie Omanu. W 2009 roku pracuje jako fotograf w arabskojezycznej gazecie „Al Shabiba” oraz anglojezycznym „Times Of Oman”. Od września 2009 roku związany z anglojezycznym tygodnikiem „Y Magazine”.

Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Południowej Afryce, Sułtanacie Omanu.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl