Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Alfred Hałasa
Projektant i pedagog. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu (1960). Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie uzyskał dyplom z architektury wnętrz (1968) i wzornictwa przemysłowego (1971). Karierę rozpoczął jako asystent profesora Mariana Sigmunda. W 1972 roku wyjechał do Francji. Pracował w Agence parisienne d'esthétique industrielle (A.P.E.S.), następnie zaś w Société d'études coordonnées (S.E.C.). W roku 1975 przeniósł się do Kanady.

Od 1975 roku związany jest na stałe z kanadyjskim Centrum Designu Univeristé du Québec w Montrealu. W 1977 roku został profesorem na Uniwersytecie Québec w Montrealu na wydziale wzornictwa przemysłowego. Prowadzi zajęcia z metodologii i składni grafiki projektowej. W 1980 roku współorganizował laboratorium badań eksperymentalnych w komunikacji wizualnej „Bretelle”. W 1981 roku utworzył z kolegami Centre de Design i Design International – coroczne letnie kursy ,konferencje i warsztaty z projektowania przemysłowego prowadzone przez najlepszych specjalistów świata.

Twórczość prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych – krajowych i międzynarodowych. Wielokrotnie wygłaszał wykłady za granicą. Jest autorem wielu scenografii teatralnych. Laureat licznych nagród międzynarodowych. Jego prace znajdują się w muzeach, bibliotekach i prywatnych kolekcjach w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Jako wychowawca uformował ponad 4 000 studentów grafiki projektowej. Kierował licznymi przedsięwzięciami edukacyjnymi, przyczynił się tym samym do rozsławienia szkoły wzornictwa przemysłowego UQAM na całym świecie. Zasiadał jako przewodniczący w jury: konkursu na ilustrację LUX w 2004 roku, krakowskiego Festiwalu Plakatu Reklamowego w 2005 roku i Biennale Plakatu w Chicago w 2008 roku. Kontynuuje badania nad konceptualizacją języka wizualnego w komunikacji oraz eksperymentami w dziedzinie sztuk plastycznych.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl